Sabah yazarı Ardıç'tan halka aşağılayıcı cümleler: Mal, ergenler varoşlar...!

Sabah yazarı Ardıç'tan halka aşağılayıcı cümleler: Mal, ergenler varoşlar...! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 25.05.2020 08:41:44 - Güncellenme Tarihi: 03.07.2020 18:12:08

Sabah yazarı Engin Ardıç, bugünkü köşesinde "Sokağa çıkma yasağı değil, profesörler sıkıntı verdi. Bir türlü laf anlamayan, çarşıda pazarda birbirine sürtünen varoşlar sıkıntı verdi" ifadelerine yer verdi.

Sabah yazarı Engin Ardıç, bugünkü köşesinde kendisine 'sıkıntı veren' şeyleri açıkladı.

Ardıç, 'Sıkıntı verdi' başlıklı yazısında şunları söyledi:

“Profesörler sıkıntı verdi. Bir de yatak reklamı. ‘Evde yapacak iş bulamıyoruz’ deyip de iki satır kitap okumayı bir türlü akıllarına getiremeyen mal ergenler sıkıntı verdi. Bir türlü laf anlamayan, maske takmayan, çarşıda pazarda sürekli birbirine sürtünen varoşlar sıkıntı verdi. Ağzını kapatıp burnunu açan lumpenler sıkıntı verdi."

Ardıç ayrıca, Koronavirüs salgını sürecinde sosyal medyaya yansıyan bazı olayları da hatırlatarak şunları yazdı:

“Metroda bir teyze... Teyzeye maske tak demişler, o da ‘maskeli balo maskesi’ takmış, yüzünün üst tarafı kapalı ama ağız burun açıkta... O maskeyi arasan antikacıda bulunmaz, teyze nereden çıkarmış, çeyiz sandığından mı? Oysa ne kadar eğlenceli başlamıştı... Maske niyetine suratına kadın donu geçirenler... Amcaya ‘ne dolanıyorsun parkta, evine git’ diyorlardı, amca da cevap veriyordu: Evde karı virüsten beter"

Daha önce de Korona virüsü salgınında risk grubunda yer aldıkları için uzun süredir sokağa çıkma kısıtlamasına tabi tutulan 65 yaş üstü yurttaşlara ilk kez getirilen sokağa çıkma izninde, Sabah yazarı ve A Haber yorumcusu Cemil Barlas’ın aşağılayıcı üslupla halka hitaben yazdığı yazı çok tepki toplamıştı. Barlas, twitter hesabından “Nihayet 65 yaş üstü serbest. Sokaklarda çok azmasalar bari” diye paylaşımda bulundu. Gelen tepkileri ise CIA ajanlığı olarak değerlendirmişti.

 

 

https://www.enpolitik.com/haber/321766/sabah-yazari-ardictan-halka-asagilayici-cumleler-mal-ergenler-varoslar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*