Onu Doğu Perinçek'i destekleyenlere sor!

Onu Doğu Perinçek'i destekleyenlere sor! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 22.05.2020 15:32:13 - Güncellenme Tarihi: 03.06.2020 17:39:51

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın moderatörlüğünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, 28 Şubat döneminde başörtülülere baskı yapıldığını, bugün Şehir Üniversitesi’ne benzerinin yapıldığını söyledi. Karahasanoğlu'nun ısrarla sık sık aynı soruları yüksek perde ve ses tonuyla tekrar etmesi, program boyu nezaketini ve sakinliğini koruyan Davutoğlu'nun yükselmesine sebep oldu. 

Misafire nasıl davranılması gerektiğine ilişkin uyarıda bulunan Davutoğlu 'Perinçek' çıkışı ile ise çok konuşuldu. 

"Onu Doğu Perinçek'e destek verenlere soracaksınız"

Karahasanoğlu, daha sonra 28 Şubat döneminde, Şehir Üniversitesi'nin direneceğini söyleyen Davutoğlu'na "Niçin direnemedik? Fazilet Partisi, Refah Partisi niçin kapatıldı?" diye karşılık verdi. Davutoğlu ise bu soruya "Onu Doğu Perinçek'e destek verenlere soracaksınız" ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu bunun üzerine "Size milletvekili vermek isteyen CHP'ye de soralım mı?" dedi. Davutoğlu ise kendisinin CHP'den milletvekili talep etmediğini, buna ihtiyacının olmadığını ve bu teklifi elinin tersiyle iteceğini belirtti.

"28 Şubat'ta başbakan yardımcılığı yapan Devlet Bahçeli'yi Tayyip Bey elinin tersiyle itebilir mi?"

Davutoğlu, "Ben elimin tersiyle iterim ama bir gün burada Tayyip Bey'e sorun bakalım kendisi Doğu Perinçek'i elimin tersiyle iterim diyebilecek mi? Bakalım 28 Şubat şartlarında başbakan yardımcılığı yapan Sayın Devlet Bahçeli'yi, o gün 15 yaşından küçüklere Kuran-ı Kerim öğretme yasağının altında imzası olan Devlet Bahçeli'yi elimin tersiyle iterim diyebilecek mi?"

Bunun üzerine tartışma devam etti. Aynı sorular yüksek sesle Karahasanoğlu tarafından sorulmaya devam etti.

"Vicdanınızın sesini bastırmaya çalışıyorsunuz"

Gerilimin tırmandığı stüdyoda Davutoğlu, "Ali İhsan Bey, bağırarak haklı çıkamazsınız. Vicdanınız sizi rahatsız ediyor Şehir Üniversitesi'ne yapılan dolayısıyla, ben biliyorum. O vicdanınızın sesini bastırmaya çalışıyorsunuz. Bastırmayın. Bu Şehir Üniversitesi'nin kapısına kilit vuranların, Bilim Sanat Vakfına kayyum atayanların bu dünyada da ahirette de iki elim yakalarında olacak." ifadelerini kullandı.

"Onu Doğu Perinçek'i destekleyenlere sor!"

Karahasanoğlu bunun üzerine, "Bana başörtü mağduru, ayağı kesilmiş Bursa'daki imam hatipli Nilüfer'in..." diye devam etmek isterken Davutoğlu öfkelenerek "Onu Doğu Perinçek'i destekleyenlere sor!" diye sesini yükseltti. Karahasanoğlu'nun "CHP'ye de soralım mı?" sorusu üzerine Davutoğlu, "Ona da sor, ben burada CHP'nin avukatı değilim. Hiçbir zaman da olmadım. Hayatım CHP zihniyetiyle mücadele etmekle geçti. Ama siz de AK Parti'nin avukatı değilsiniz. Yanlışlıkların avukatlığını yapmayın. Allah'tan korkun" diye konuştu.

https://www.enpolitik.com/haber/321718/onu-dogu-perinceki-destekleyenlere-sor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*