Kılıçdaroğlu: Baskın seçin olursa Gelecek ve Deva Partilerine grup kurma desteği veririz

Kılıçdaroğlu: Gelecek ve DEVA partilerine grup kurma desteği veririz CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir baskın seçim kararı çıkması halinde Gelecek Partisi ile DEVA Partisi'nin seçimlere katılabilmesinin yolunu açabilmek için milletvekili vermeye yeşil ışık yaktı. İYİ Parti, CHP'den 15 milletvekilinin katılmasıyla seçimlere girebilmişti.
Kılıçdaroğlu: Baskın seçin olursa Gelecek ve Deva Partilerine grup kurma desteği veririz | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 14.05.2020 12:57:18 - Güncellenme Tarihi: 15.05.2020 20:13:55

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun baskın seçim yapılması halinde Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ne seçime girebilmeleri için Meclis’te grup kurma desteği vereceklerini söylediği belirtildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu bugünkü köşesinde Kılıçdaroğlu’nun, “Baskın erken seçimde İyi Parti’ye yaptığınız gibi Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ne de grup kurma desteği verir misiniz?” sorusuna, “Demokrasi için elbette veririz. Seçim barajının kaldırılmasını bu yüzden istiyoruz. Meclis’te her parti temsil edilmeli” yanıtını verdiğini yazdı.

İYİ Parti’nin 2018’de Meclis’te grup kurarak seçime girme hakkı elde edebilmesi için Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 15 milletvekili İYİ Parti’ye katılmıştı.

https://www.enpolitik.com/haber/321549/kilicdaroglu-baskin-secin-olursa-gelecek-ve-deva-partilerine-grup-kurma-destegi-veririz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*