Gelecek Partisi Aydın İl Başkanlığndan Engelliler Haftası mesajı

Gelecek Partisi Aydın İl Başkanlığndan Engelliler Haftası mesajı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 14.05.2020 11:44:16 - Güncellenme Tarihi: 31.05.2020 05:17:54

Gelecek Partisi Aydın İl Başkanlığı Engelliler Haftasına ilişkin bir açıklama yaparak "Gelecek Partisi olarak, daima ve her türlü sorunlarının çözümünde engelli yurttaşlarımızın yanlarında olmayı görev telakki ediyoruz." dedi. 

Mesajda, 

"Ülkemiz nüfusunun %6.6 herhangi bir şekilde engellidir. Bu da rakamsal olarak yaklaşık 5 milyon civarındadır ve engelli yurttaşlarımızın %43’ erkek, %57’si kadınlardan oluşmaktadır.
Covid-19 virüsü sebebiyle engellilerimizin de hayatın birçok alanında zorluklar oluşmuştur.
Engelli öğrencilerimizden, bankalarda veya hayatın değişik alanlarında ortaya çıkan ihtiyaçlarının giderilmesinde engellilerimiz biraz daha pozitif ayrımcılığa tabi olmalıdır. Bu ayrımcılık sadece devletin çıkaracağı yasalarda değil, toplum olarak hepimiz tarafından uygulanmalı ve gözetilmelidir ki, engelli vatandaşlarımız için hayat daha kolay yaşanabilir hale gelmeli, onlara gösterdiğimiz ilgi ve alaka toplumsal olarak birlik ve dayanışmayla yaşadığımız hayattan hem engelliler hem bizler açısından zevk almamıza, mutluluğumuza vesile olsun.

İstiyoruz ki, engelliler için hayatın her alanına ulaşmak kolaylaştırılmalı, yerel yönetimler şehirlerimizin yaya kaldırımlarını bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak düzenlenmeli, hizmet sektöründe faaliyet gösteren resmi ve özel bütün işletme ve kurumlara erişimleri, hizmet almaları için, işlerini kolaylaştıracak düzenlemeler yasal zorunluluk haline getirilmelidir. 
Yine, engellilerimize yönelik çalışma koşulları iyileştirilmeli ve çalışamaz durumda olanlara ödenen engelli maaşları ihtiyaçlarını görebilecekleri seviyeye mutlaka çıkarılmalıdır.
Gelecek Partisi olarak, daima ve her türlü sorunlarının çözümünde engelli yurttaşlarımızın yanlarında olmayı görev telakki ediyoruz. Engellilerimiz için ayrılan ve özellikle her yıl 10-16 mayıs tarihlerinde hatırlanan engelli yurttaşlarımızı sevgiyle ve muhabbetle selamlıyoruz. Biliyoruz ki, hayat birbirimizin sevincine, hüznüne ve sorunların çözümüne katkıda bulunduğumuz oranda güzelleşecektir." ifadeleri kullanıldı. 

https://www.enpolitik.com/haber/321545/gelecek-partisi-aydin-il-baskanligndan-engelliler-haftasi-mesaji.html

Sizin Yorumunuz:

*
*