Tarım Kredi Kooperatifleri'ndeki AK Parti'li vekillerin maaşları ‘ticari sır’ oldu

AK Parti’li eski vekillerin Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği’nde aldıkları yüksek maaşlar ticari sır olduğu gerekesiyle açıklanmadı. Eski vekillerin 100 bin liraya kadar maaş aldığı iddia ediliyordu.
Tarım Kredi Kooperatifleri'ndeki AK Parti'li vekillerin maaşları ‘ticari sır’ oldu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 11.05.2020 13:54:50 - Güncellenme Tarihi: 30.05.2020 03:35:55

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; pek çok eski AK Parti yöneticileri ve eski milletvekillerinin yönetici olarak görev yapmaya başladığı Tarım Kredi Kooperatifleri Merkezleri Birliği’nde hangi yöneticilerin ne kadar tutarda maaş aldığını “ticari sır” olduğu gerekçesiyle açıklamadı.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakıroğlu; Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nde görev yapan eski AK Parti milletvekillerinin aldıkları yüksek maaşları, verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Cumhuriyet'in haberine göre, birlik ve bünyesindeki şirketlerde eski AK Parti’li milletvekilleri, parti yöneticileri, gençlik kolları çalışanlarının bulunduğuna işaret eden Bakıroğlu, birliğin adeta bir arpalık haline geldiğini belirtti. Bakıroğlu, “Birlik artık çiftçi kuruluşu olmaktan çıkmıştır. Çiftçi kendisine ait görmediği bu kurumdan uzaklaşmakta, kredi çekmemekte, sigorta yaptırmamakta ve ürünlerini alamamaktadır” dedi.

ESKİ AK PARTİ’LİLERİN LİSTESİ

Bakıroğlu, kurum bünyesinde göreve getirilen isimleri; Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz (eski AK Parti Bilecik Milletvekili); GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Tunçak (eski AK Parti Bursa Milletvekili); TAREKS Tarım Genel Müdürü Burhanettin Topsakal (eski AK Parti Trabzon Milletvekili); TAREKS Hayvancılık Yönetim Kurulu üyesi Bünyamin Özbek (eski AK Parti Bayburt Milletvekili); TAREKS Hayvancılık Genel Müdürü Adem Tatlı (eski AK Parti Giresun Milletvekili); Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kınay (eski AK Parti Kütahya Milletvekili); TARKİM AŞ Yönetim Kurulu yyesi Mehmet Aksoy (eski AK Parti Gaziantep Milletvekili adayı) diye sıraladı.

BAKAN’A MAAŞ SORUSU

Bakıroğlu, konu hakkında Tarım Bakanı Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle birlik bünyesindeki hangi yöneticinin ne kadar maaş aldığını sordu. Bakıroğlu’nun önergesine yanıt veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, birlik bünyesinde görev yapan hangi yöneticinin ne kadar tutarda maaş aldığıyla ilgili bilgilerin ticari sır olduğu, bu gerekçeyle istenilen bilgilerin verilemeyeceğini dile getirdi.

 

https://www.enpolitik.com/haber/321481/tarim-kredi-kooperatiflerindeki-ak-partili-vekillerin-maaslari-ticari-sir-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*