Korona bağlantılı hastalıktan üç çocuk öldü!

ABD'nin New York eyaletinde dün 5 yaşındaki bir çocuğun ölmesinin ardından bugün de 3 çocuk daha korona virüse (covid-19) benzer bir hastalıktan öldüğü açıklandı. Yetkililer bu hastalığın Kawasaki hastalığına benzediğini belirtti.
Korona bağlantılı hastalıktan üç çocuk öldü! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 10.05.2020 16:15:42 - Güncellenme Tarihi: 27.05.2020 14:57:47

ABD'nin New York eyaletinde dün 5 yaşındaki bir çocuğun bazı ülkelerde ortaya çıkan ve korona virüsü ile bağlantılı olduğu düşünülen yeni hastalıktan öldüğünün iddia edilmesinin ardından, bugün de 3 çocuğun benzer hastalıktan hayatını kaybettiği duyuruldu.

Yeni hastalıkta ağır korona virüsünün yanı sıra toksik şok sendromu ve atipik Kawasaki Hastalığı belirtilerinin de görüldüğü ifade edilmişti.

DAMARLARIN ŞİŞMESİNE NEDEN OLUYOR

Kawasaki hastalığında, orta büyüklükteki damarlarda inflamasyonun geliştiği ve bu durumun da damarların şişmesine neden olduğu belirtildi.

New York Valisi Andrew Cuomo, yaptığı açıklamada New York’ta üç çocuğun corona virüsü ile bağlantılı olduğu düşünülen yeni hastalıktan öldüğünü belirtti.

Cuomo, “Nadir de olsa Covid-19 bulaşmış bazı çocuklarda Kawasaki hastalığı veya toksik şok sendromuna benzer semptomlara rastlıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

DÜN BİR ÇOCUK HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Korona ile bağlantılı olduğu düşünülen Kawasaki hastalığı nedeniyle dün New York'ta beş yaşında bir çocuğun hayatını kaybettiği belirtilmişti.

 

kaynak: yeniçağ

https://www.enpolitik.com/haber/321461/korona-baglantili-hastaliktan-uc-cocuk-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*