TFF Sağlık Kurulu, ‘Futbola Dönüş Öneri Protokolü’nün tamamını açıkladı

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 1 Mayıs 2020 tarihinde ‘Futbola Dönüş Öneri Protokolü’nün ilk kısmını açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sağlık Kurulu, liglere başlama tarihinin belli olmasıyla kalan bölümü de yayımladı.
TFF Sağlık Kurulu, ‘Futbola Dönüş Öneri Protokolü’nün tamamını açıkladı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 10.05.2020 14:21:00 - Güncellenme Tarihi: 20.05.2020 14:56:55

TFF Sağlık Kurulu kurulu tarafından geçtiğimiz günlerde ilk kısmı paylaşılan ve bunun ardından açıklanmayan bölümleri hakkında kamuoyunda tartışmaların başlaması nedeniyle Sağlık Kurulu, protokolün tamamını açıkladı.

TFF’nin resmi sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“TFF Sağlık Kurulu, bazı kulüplerimizin liglerle ilgili nihai karar açıklanmadan antrenmanlara başlamış olmaları ve Pandemi sürecinin devam ediyor olmasını da göz önüne alarak 01/05/2020 tarihinde bir dizi önlemin de içinde bulunduğu futbola dönüş öneri protokolünün ilk kısmını açıklamıştır.

TFF Yönetim Kurulu’nun liglerin muhtemel başlama tarihi ile ilgili aldığı kararı 06/05/2020 tarihinde açıklaması ve diğer yandan öneri protokolünün lig hazırlık çalışmalarının henüz başında olunması sebebiyle açıklanmayan bölümleri hakkında kamuoyunda tartışmaların başlaması nedeni ile sağlık kurulumuz protokolün tamamını açıklama kararı almıştır.

Öneri Protokolünün tamamı bireysel antrenman, grup antrenmanı, takım antrenmanı, müsabaka dönemi başlıkları ile bu dönemlerin herhangi birinde şüpheli, olası veya pozitif vaka olması durumunda ne yapılabileceği ile ilgili önerileri içermektedir. Bu protokol adından da anlaşılacağı üzere bir öneri paketidir.

Öneri Protokolünün İçişleri Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın pandemi ile ilgili aldığı karar, yaptığı açıklama, genelge ve rehberleri ile çelişmesi halinde geçerli olan hiç kuşku yok ki bakanlıklarımızın konuyla ilgili kararlarıdır. Gereği ve bilgilendirme için kamuoyunun dikkatine saygı ile sunulur.”

https://www.enpolitik.com/haber/321455/tff-saglik-kurulu-futbola-donus-oneri-protokolunun-tamamini-acikladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*