Sosyal medya yayını gündem olmuştu: Anadolu Üniversitesi rektörü istifa etti

Sosyal medya yayını gündem olmuştu: Anadolu Üniversitesi rektörü istifa etti | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 08.05.2020 13:38:31 - Güncellenme Tarihi: 21.05.2020 07:30:53

Anadolu Üniversitesi Rektöründen son dakika bir istifa haberi geldi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na isfasını sunduğunu açıkladı.

Instagram'dan yaptığı canlı yayınla gündeme gelen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "reis" diye hitap eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını sunduğunu açıkladı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Çomaklı'nın Instagram'dan yaptığı canlı yayın sosyal medyanın gündeme gelmişti. Canlı yayın sırasında telefonunun şarjının bitmek üzere olduğunu fark eden Çomaklı, "Şimdi bir de bunu ele alıp kızlar gibi dolandırması var. Hadi geçmiş olsun" ifadelerini kullanmış; ayrıca bir izleyiciye verdiği yanıtta selam verirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı el hareketini göstererek, "Tokalaşma yok biliyorsun. Reis herkese bunu şey yaptırdı" diye konuşmuştu. Çomaklı bu yayınından ardından eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

https://www.enpolitik.com/haber/321402/sosyal-medya-yayini-gundem-olmustu-anadolu-universitesi-rektoru-istifa-etti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*