Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde maske zorunluluğu ile 3 metre mesafe kuralı getirildi

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde maske zorunluluğu ile 3 metre mesafe kuralı getirildi | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 08.05.2020 12:13:32 - Güncellenme Tarihi: 26.05.2020 04:18:12

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da fotoğraf paylaşıp dikkat çektiği Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ndeki yoğunluk gün geçtikçe artıyordu. Bu görüntülerin engellenmesi için Beyoğlu Kaymakamlığı harekete geçti. 

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 6 Mayıs’ta Kaymakam Mustafa Demirelli başkanlığında toplandı. Kurulda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının bulaş yolları dikkate alınınca salgınla mücadelenin en etkin yolunun sosyal hareketliliği azaltmak olduğu belirtilerek bir dizi yeni kararlar alındı.

MASKE ZORUNLU, EN AZ 3 METRE SOSYAL MESAFE

Yapılan yazılı açıklamada, "Normalleşme süreci boyunca Türkiye’nin gözbebeği konumundaki Beyoğlu Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ndeki hareketlenmenin artacağı ve bunun da bulaş riskini artıracağı bahisle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde bulunan tüm kişilerin maske takmasına, kişiler arasında en az 3 metre sosyal mesafeyi koruyacak şekilde hareket edilmesine karar verildi" denildi.

3 BİN 150 LİRAYA KADAR CEZASI VAR

Bu karara uymayanlara 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince 1000 TL ile 3 bin 150 TL arasında idari yaptırım uygulanacak.

https://www.enpolitik.com/haber/321400/taksim-meydani-ve-istiklal-caddesinde-maske-zorunlulugu-ile-3-metre-mesafe-kurali-getirildi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*