Gelen YKS tepkileri üzerine Erdoğan, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı

Gelen YKS tepkileri üzerine Erdoğan, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 05.05.2020 10:37:46 - Güncellenme Tarihi: 09.05.2020 15:28:22

YKS tarihinin öne çekilmesine gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır" dedi ve YKS'ye ilişkin bir takım düzenlemeleri açıkladı. 

Erdoğan, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "2020 YKS, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170'e çektik" dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var.

 #yks2020, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek.

Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz.

Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz güçlü Türkiye’yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam edeceğiz."

https://www.enpolitik.com/haber/321336/gelen-yks-tepkileri-uzerine-erdogan-resmi-twitter-hesabi-uzerinden-aciklama-yapti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*