Sosyal medyadan o karara büyük tepki: Eşeğe işkence eden şahıs serbest bırakıldı!

Sosyal medyadan o karara büyük tepki: Eşeğe işkence eden şahıs serbest bırakıldı! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 04.05.2020 14:52:27 - Güncellenme Tarihi: 27.05.2020 00:56:20

Yavru bir eşeği köpeklerine parçalatan Berat Kaya, sosyal medyanın en çok tepki gösterilen konusu oldu. Hayvana yaptığı eziyeti sosyal medyadan paylaşan Berat Kaya’nın tutuklanması için kampanya başlatıldı. Berat Kaya sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine jandarma ekipleri tarafından Haymana ilçesi Boğazkaya Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı ancak ardından serbest bırakıldı. 

Haymana'ya 60 kilometre uzaklıkta bulunan Boğazkaya mahallesinde yaşayan Berat Kaya, mahallede Sırrı Aydın'a ait olan eşek ile sıpasını gördü. Berat Kaya, daha sonra yanında bulunan, kendisine ait 2 çoban köpeğini, sıpaya saldırttı. Köpeklerin saldırıp yere düşürdüğü ve parçaladığı sıpa hayatını kaybetti. Berat Kaya, bu anları cep telefonu kamerası ile kaydederek, sosyal medya hesabında paylaştı. Görüntüler, tepki çekerken, Berat Kaya yakalanarak, gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Berat Kaya, nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.

Yavrusu kangal Berat Kaya tarafından köpeklere parçalatılan eşeğe Ankara Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Mustafa Şener, eşeğin güvenli bölgeye nakledildiğini duyurdu.

Hayvanlara yapılan eziyetin cezasız kalmasını istemeyen binlerce sosyal medya kullanıcısı ise, serbest bırakılan Berat Kaya’nın tutuklanması talebinde bulunuyor. Twitter’da #BeratKayaTutuklansın etiketi sabah saatleri itibariyle Türkiye’nin en çok konuşulan konusu oldu.

https://www.enpolitik.com/haber/321320/sosyal-medyadan-o-karara-buyuk-tepki-esege-iskence-eden-sahis-serbest-birakildi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*