Önce Başmüdür yardımcısı olan İtfaiye memuru, 4 saat sonra müdür oldu

Önce Başmüdür yardımcısı olan İtfaiye memuru, 4 saat sonra müdür oldu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 01.05.2020 15:13:07 - Güncellenme Tarihi: 15.05.2020 13:26:01

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde (DHMİ), Adana Havalimanı’nda Koruma ve Güvenlik Memuru olarak çalışan M.B. önce Havalimanı Başmüdür Yardımcısı yapıldı, 4 saat sonra da Koruma Güvenlik Müdürlüğü görevine getirildi.

Sözcü gazetesinden Başak Kaya’nın haberine göre, itfaiye memuru olan M.İ. ise DHMİ Personel Daire Başkan Yardımcısı oldu. Havalimanı İşletme Müdürlüğü memuru K.E. de İzmir Havalimanı Başmüdür Yardımcısı olarak atandı, bir gün sonra ise DHMİ Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü oldu.

Atamalarla ilgili iddialar, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut tarafından soru önergesi ile TBMM gündemine getirildi. Barut, “Atama yönetmeliği görevde yükselme sınavları ve hukuk çiğnenerek yapılan atamalar. DHMİ, çalışanlarını mağdur etti. Haksız, hukuksuz, liyakatsız atamalara kılıf uydurmak için başmüdür yardımcılığı sıçrama tahtası yapıldı” dedi.

Barut, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde şu sorulara yanıt istedi: “Adana Havalimanı’nda itfaiye memuru kadrosunda görevli M.İ.’nin DHMİ Personel Daire Başkan Yardımcısı olarak ataması hangi şartlar gözetilerek yapılmıştır? DHMİ İşletme Dairesi Başkanlığı görevine atanan C.A. niçin görevden alınmıştır? Koruma ve Güvenlik Memuru olarak çalışan M B.’nin, yalnızca 4 saat sonra Adana Koruma Güvenlik Müdürü kadrosuna atandığı doğru mudur?”

https://www.enpolitik.com/haber/321248/once-basmudur-yardimcisi-olan-itfaiye-memuru-4-saat-sonra-mudur-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*