"Biz Bize Yeteriz kampanyasından toplanan paralar henüz kullanılmamış"

"Biz Bize Yeteriz kampanyasından toplanan paralar henüz kullanılmamış" | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 01.05.2020 10:29:28 - Güncellenme Tarihi: 19.05.2020 07:23:33

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında, korona virüs nedeniyle Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan bağış kampanyasının son durumunu köşesine taşıdı. Selvi'nin aktardığına göre, kampanyada toplanan paralar, henüz kullanılmış değil.

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’la konuşan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanlığının başlattığı korona virüs nedeniyle başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasında toplanan paraları sordu.

Toplanan paranın 1 milyar 800 milyonu geçtiğini söyleyen Selçuk’un, milyonlarca insanın yardım beklediği kriz günlerinde paranın “banka hesabında durduğunu” söylemesi ise dikkat çekti. Selçuk, parayı ne şekilde kullanacakları konusunda Cumhurbaşkanı’ndan talimat beklediklerini söyledi.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 maaşını vererek öncülük ettiği bir kampanya düzenlendi. Burada toplanan paraları sordum. Bakan ilk ağızdan açıklama yaptı.

“Orada toplanan rakam 1 milyar 800 milyonu geçti. Güzel bir kampanya oldu. Biz dünyaya şunu gцsterdik. Zor zamanlarda herkes imece kültürüyle destek olabiliyor. ‘Biz bize yeteriz’ diyebiliyor. Özellikle ilk iki haftada yoğun bir teveccüh oldu. Bu bağışlar bakanlığımız altında toplandı. Bu para bankada, henüz kullanmadık. Onları sosyal yardımların hangi fazında kullanacağımız Cumhurbaşkanımızla da istişare ettikten sonra netleşecek. Ama şu anda bankada duruyor” dedi.”

https://www.enpolitik.com/haber/321241/biz-bize-yeteriz-kampanyasindan-toplanan-paralar-henuz-kullanilmamis.html

Sizin Yorumunuz:

*
*