Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir müddet daha dişimizi sıkacağız

Koronavirüs (corona virüs) mücadele sürecini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu süreçte fedakarlık yapmaz, salgını diğer ülkelerle eş zamanlı olarak geride bırakmazsak çok daha ağır kayıplar yaşayacağımızı biliyoruz." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir müddet daha dişimizi sıkacağız | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 28.04.2020 15:45:05 - Güncellenme Tarihi: 03.05.2020 18:04:20

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında video konferans ile yapılan toplantı saat 15.00'te başladı.

Burada konuşan Erdoğan, koronavirüs süreci ile ilgili de çok kritik bir yaptı: "Bu süreçte fedakarlık yapmaz, salgını diğer ülkelerle eş zamanlı olarak geride bırakmazsak çok daha ağır kayıplar yaşayacağımızı biliyoruz."

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: 

"Bir müddet daha dişimizi sıkacağız, güzel günlere de kavuşacağız. Dünyadaki değişim, ülkemizin önünde yeni ve gerçekten çok büyük fırsat pencerelerinin açılmakta olduğuna işaret ediyor.

Dünyadaki değişim, ülkemizin önünde yeni ve gerçekten çok büyük fırsat pencerelerinin açılmakta olduğuna işaret ediyor.

Bu sıkıntılı dönemde, tedbirlere riayet ederek bize destek veren, 83 milyon vatandaşımızın her birine, şükranlarımı sunuyorum.

Ülkemizin yaşadığı her sorun, sıkıntı, tehdit bu sorumluluğu üstlenme konusunda AK Parti'nin alternatifsiz olduğunu gösteriyor.

Bu süreçte fedakarlık yapmaz, salgını diğer ülkelerle eş zamanlı olarak geride bırakmazsak çok daha ağır kayıplar yaşayacağımızı biliyoruz.

Önümüzdeki dönemde en büyük gücümüz olan milletimizin gönlündeki mümtaz yerimizi daha güçlendirmenin gayreti içinde olacağız.

Bu ülkenin ve milletin refahı, huzuru, güvenliği, istikbali için harcanan her kuruş doğru yere gitmiş demektir.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında bugüne kadar açıkladığımız desteklerin tutarı 200 milyar lirayı buluyor. Bu, Türkiye'de doğrudan reel sektöre ve en alt gelir grubuna verilmiş en büyük destek rakamıdır."

 

https://www.enpolitik.com/haber/321194/cumhurbaskani-erdogan-bir-muddet-daha-disimizi-sikacagiz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*