'Dur' ihtarına uymayan genci kalbinden vurarak öldüren polis açığa alındı

'Dur' ihtarına uymayan genci kalbinden vurarak öldüren polis açığa alındı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 28.04.2020 14:42:14 - Güncellenme Tarihi: 18.05.2020 22:54:59

Adana'da Suriyeli genç Ali H.'nin, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin "dur" ihtarı sonrası vurularak öldürülmesi ile ilgili bir polis açığa alındı.

Adana Valiliğince yapılan açıklamada, dün Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerinin uygulama noktasında Ali H.'nin uyarı ateşi açılması sırasında kazara yaralandığı belirtildi.

Valilik açıklamasında "Hastaneye sevk edilen A.H. yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. İlgili polis memuru, açığa alınmış olup adli ve idari tahkikat devam etmektedir." ifadeleri yer aldı.

Olayla ilgili ajanslara düşen ilk haberlerde Suriyeli gencin bacağından vurulduğu aktarılırken sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Ali H.'nin göğsünden vurulduğu iddia edildi.

Ali'nin Adana'da polis tarafından vurularak öldürülmesi sosyal medyada da gündem oldu. Twitter'da kullanıcılar "AliyiÖldürenlerNerede" etiketi ile paylaşımlar yapıp tepkilerini gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi YDK Üyesi, İzmir Milletvekili Mahir Polat sosyal medya hesabında, "17 yaşındaki Ali'yi 'dur' ihtarına uymadığı için vuran polisin açığa alınması yetmez. Burada organize bir suç var. Görüntüleri silmeye çalışmak ve 'Bacağından vuruldu' yalanını ortaya atan herkes bu cinayete ortaktır." ifadelerini paylaştı.

https://www.enpolitik.com/haber/321190/dur-ihtarina-uymayan-genci-kalbinden-vurarak-olduren-polis-aciga-alindi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*