Rıdvan Dilmen: 105 bin vaka var, kulüpler ‘Maçları oynayalım’ diyor

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig maçlarının haziran ayında başlayacak olmasına ilişkin, “Türkiye’de ilk Koronavirüs vakası çıktığında seyircisiz oynandı maçlar. Ortalık ayağa kalktı. Bana, federasyona, herkese beddua ettiler. Şimdi 105 bin vaka var. Kulüpler ‘Oynayalım maçları’ diyor. Özür bekliyorum” dedi.
Rıdvan Dilmen: 105 bin vaka var, kulüpler ‘Maçları oynayalım’ diyor | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 26.04.2020 13:08:18 - Güncellenme Tarihi: 22.05.2020 03:17:33

NTV’de Yüzde Yüz Futbol programına katılan ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Dilmen, maçların oynanmaya başlanacak olması üzerine, “Türkiye’de ilk Koronavirüs vakası çıktığında seyircisiz oynandı maçlar. Ortalık ayağa kalktı. Bana, federasyona, herkese beddua ettiler. Şimdi 105 bin vaka var. Kulüpler ‘Oynayalım maçları’ diyor. Özür bekliyorum. Ne oldu? Para, sağlığı bozar” dedi.

“BUNUN TEK NEDENİ PARADIR”

T24’te yer alan habere göre; Dilmen “17 kulübün futbolcusu Emre Belözoğlu’nu aramış ve ‘Ağabey, oynayalım, bize öncülük edin’ demişler, oynamak istemişler. 104 bin vaka varken oynamak istiyorlarsa, bunun tek nedeni paradır” dedi ve mali olarak kulüplerin bu dönemde artan sıkıntılarına gönderme yaptı.

“DOMİNİK’TE OYNASINLAR”

“Bir tavsiyede bulunayım, Dominik’te oynasınlar” diyen Rıdvan Dilmen, “Voleybol var, ayak tenisi var, futbol var… Demek ki orada sorun yok, olsa Acun yapmaz! Espri yapıyorum tabii. Kulüplerimiz batmış durumda, oynamak istemelerinin nedeni bu” şeklinde konuştu.

Borçlara da değinen Dilmen, “Maaş kesintisini Türkiye niye uygulayamaz? Yerlide sorun yaşayamazsınız ama Skrtel, 1 yıl önceki parasını FIFA’dan alıyor. Karius feshetti, gitti. Denizlispor kalecisi feshetti. Fedakarlık yaparlar ama milyonlarca Euro borç, oyunculara olan geçmiş borçlar” dedi ve ekledi:

“Elneny, Falcao, Sosa… Skrtel geçen sene hiç parasını almamış. Karius yıllık 1,5 milyon Euro alıyormuş, 1.6 milyon Euro’yu zaten ödememişler. Bu iş, krizli bir şekilde başlayacaktır. Yüzde 30 fedakarlığa herkes hazırdır ama geçmişe dönük borçlar ne olacak?”

https://www.enpolitik.com/haber/321151/ridvan-dilmen-105-bin-vaka-var-kulupler-maclari-oynayalim-diyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*