Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı eleştirdi: Sadece bir kişi şov yapmaya çalıştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’deki 23 Nisan özel oturumuna katılmazken Saray’dan milleti İstiklal Marşı’nı okumaya davet etmesinin samimiyetsiz olduğunu belirtti.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı eleştirdi: Sadece bir kişi şov yapmaya çalıştı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 25.04.2020 13:38:27 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 16:17:19

Cumhuriyet’ten Mustafa Lıcalı’nın haberine göre, Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın “şov yaptığını” söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen bütün törenlere katıldıktan sonra TBMM Başkanlığı’nın çağrısı kapsamında evinin balkonunda önceki akşam saat 21.00’de eşi ve komşularıyla birlikte İstiklal Marşı’nı okuyan CHP lideri Kılıçdaroğlu, yakın çevresine yaptığı değerlendirmede AK Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi.

Erdoğan’ın ne Anıtkabir’deki törene ne de TBMM’deki özel oturuma katıldığını ifade eden Kılıçdaroğlu’nun “Ancak gece Saray’dan milletimizi İstiklal Marşı’nı söylemeye davet ediyor. Bu samimiyetsizliktir. Bu olmaz” değerlendirmesinde bulunduğu ifade edildi.

Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan’ın Meclis Başkanı’nın rolünü çalmasını da kabul etmemiz mümkün değil. Meclis Başkanı’nın konuşmasına izin vermeden ve ilan edilen saate karşın Meclis Başkanı’nı 5 dakika bekletmesini de kabul edilemez buluyorum” dediği öğrenildi. İstiklal Marşı’nın vatanseverlik nedeniyle okunduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu’nun, “Bütün milletimiz İstiklal Marşı’nı vatanseverlikle okudu. Sadece bir kişi şov yapmaya çalıştı” değerlendirmesinde bulunduğu ifade edildi.

https://www.enpolitik.com/haber/321133/kilicdaroglu-erdogani-elestirdi-sadece-bir-kisi-sov-yapmaya-calisti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*