Ahmet Davutoğlu: Gelecek Partisi bir proje partisi doğru, Milletin Projesi!

Ahmet Davutoğlu: Gelecek Partisi bir proje partisi doğru, Milletin Projesi! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 23.04.2020 15:26:33 - Güncellenme Tarihi: 26.05.2020 21:25:52

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KRT TV'de Saygı Öztürk ve Elif Doğan Şentürk'ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Suriye konusunda bütün suçlamalar bana yapılıyor. Ben ‘Emevi Camii'nde Cuma namazı kılacağız’ diye birşey demedim. Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi. Pelikan çetesinin algı operasyonu” ifadelerini kullandı. 

“PELİKAN ÇETESİNİN ALGI OPERASYONU”

Davutoğlu, Suriye konusunda bütün suçlamaların kendisine yapıldığını belirterek, “Ben ‘Emevi camiinde Cuma namazı kılacağız’ diye birşey demedim. Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi. Pelikan çetesinin algı operasyonu. Suriye konusunda tek yetkili ben olsaydım durum buraya gelmezdi. Sınırlardan sorunlu Genelkurmay Başkanlığı idi. Kararları veren Başbakandı, ben Dışişleri Bakanıydım” dedi. 

“TÜRKİYE 90’LI YILLARA GERİ DÖNDÜ”

Türkiye’nin siyasette yozlaştığını kaydeden Davutoğlu şöyle konuştu: 

“AK Parti’yi 2002’de iktidara getiren siyasi yozlaşmaydı. Bugün de bir yozlaşma var. Toplumsal gerginlikten uzak durmak lazım. Kutuplaşmanın tedavisi muhabbet ve nezakettir. 22 Mayıs’ta Başbakanlık’tan ayrıldığımda Türkiye’nin hiçbir ilinde, ilçesinde, kasabasında, köyünde tek bir barikat, hendek kalmamıştır. Eski Türkiye’nin bütün aktörleri AK Parti’yi kullanmaya çalışıyor. Sayın Erdoğan eskisi gibi ‘Eski Türkiye’ demiyor. Türkiye 90’lı yıllara geri döndü.”

Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından diğer başlıklar ise şöyle:

Gün bir protokol bir törene katılıp katılmama tartışması günü değil. Herkesin ortak bir düşünceyi paylaşma günüdür. Bugün de meclisimizde düşünce özgürlüğüne, görüş farklılıklarına kutsal bir anlayışla yaklaşmak lazım.

TBMM hiçbir zaman bu dönemdeki kadar etkisizleştirilmemiştir. Programımızda açık ve net bir şekilde ifade ettik. Güçlendirilmiş parlamenter sistem Türkiye'nin tarihine ve dokusuna daha uygundur.

Gelecek Partisi bir proje partisi. Doğru. Milletin projesi.

Bundan 1 hafta 10 gün önce kripto bir FETÖ'cü, Pelikan Çetesi'ne mensup, Benim Eylül 2016'da Katar'da Akın İpek ile görüştüğümü yazdı. Şuna bile akılları yetmiyor. Ben gizli saklı bir yere gidebilecek birisi değilim. Ben 2016 Eylül'de yurt dışına çıkmadım.

Pelikan denen çete sadece bana saldırdığında mazur görüldü ama bu çete en son kabine içinde birbirlerine saldırmaya başladıklarında Pelikan ismi artık bir marka oldu. Bu çete ilk andan itibaren bize karşı harekete geçtiğinde bir projeydi. Kripto FETÖ idi.

Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı programın tamamı için TIKLA İZLE

https://www.enpolitik.com/haber/321100/ahmet-davutoglu-gelecek-partisi-bir-proje-partisi-dogru-milletin-projesi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*