Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgın, ekonomik boyutu ile İkinci Dünya Savaşından sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgın, ekonomik boyutu ile İkinci Dünya Savaşından sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 21.04.2020 18:06:25 - Güncellenme Tarihi: 17.05.2020 21:33:04

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Erdoğan burada yaptığı açıklamada, "Geldiğimiz noktada salgın yatay seyre geçmeye başladı" dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında video konferans ile yapılan toplantı, saat 15.10'da başladı.

Toplantı, yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında video konferans ile yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın değerlendirmelerinden satır başları: 

“Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, koronavirüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz.  Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz. Türkiye, İkinci Dünya Savaşından beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir.

“İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN SONRAKİ EN BÜYÜK KRİZ"

Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz. Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir. Bu salgın, ekonomik sonuçları itibariyle İkinci Dünya Savaşından sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür.

Gelişmiş ülkelerin kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıkları çaresizlik, gelecekle ilgili öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kılıyor. Bizim diğer ülkelerden farkımız, hem güçlü bir sağlık altyapısına sahip bulunmamız hem de gereken tedbirleri vakitlice almış olmamızdır.

https://www.enpolitik.com/haber/321063/cumhurbaskani-erdogan-salgin-ekonomik-boyutu-ile-ikinci-dunya-savasindan-sonraki-en-buyuk-kriz-haline-donusmustur.html

Sizin Yorumunuz:

*
*