Ayhan Sefer Üstünden Fox Tv kararına tepki: Basını susturarak varacağınız yer otoriterleşmedir!

Ayhan Sefer Üstünden Fox Tv kararına tepki: Basını susturarak varacağınız yer otoriterleşmedir! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 17.04.2020 15:38:44 - Güncellenme Tarihi: 22.05.2020 21:18:18

Fox TV’nin karartılmasına bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’den geldi. 

"İktidar evrensel kriterler yerine, İletişim Başkanlığı’nın belirlediği Cumhurbaşkanı’nın uçağına binme kriterlerini basının tümü için çalışma kriteri olarak uygulamak istemektedir. Kendince belirlediği kurallara uymayanlarıda FOX TV örneğinde olduğu gibi haksız ve hukuksuz yere cezalandırmak istemektedir" diyen Sefer Üstün, şunları kaydetti:

"İktidar çoktandır bütün dünyanın kabul ettiği hukuk, adalet, demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü gibi evrensel değerlerin içini boşaltıp , gerçek anlamını tahrif ediyor, sonra da sahtesini topluma dayatmaya çalışıyor.

Basın özgürlüğünün sınırları evrensel hukukta ve AYM kararlarında somutlaşmıştır, bellidir.

İktidar evrensel kriterler yerine, İletişim Başkanlığı’nın belirlediği Cumhurbaşkanı’nın uçağına binme kriterlerini basının tümü için çalışma kriteri olarak uygulamak istemektedir. Kendince belirlediği kurallara uymayanlarıda FOX TV örneğinde olduğu gibi haksız ve hukuksuz yere cezalandırmak istemektedir .

En üst seviyeden ceza verilmesi ve yandaş kalemlerin devreye girmesi acaba iktidar FOX TV ve özgür basın için daha ağır sonuçları olacak bir planın peşinde mi sorusunu akıllara getiriyor.

İktidarın seçtiği yol yol değildir. Basını susturarak bir yere varamazsınız. Varacağınız yer oteriterleşmedir.

İktidar kendi güdümünde bir medya düzeni oluşturmak için, çiftçinin, esnafın, kamunun bankalarından verdiği milyonlarca doları heba etmiştir. Milletimizin birikimlerini bir hiç uğruna saçıp savurmuştur. Şimdi de biz bize yeteriz deyip vatandaştan bağış dileniyorlar.

FOX TV’ye verilen ceza haksız ve hukuksuzdur.

İktidarı özgür basını susturma planlarından vazgeçmeye davet ediyorum…"

https://www.enpolitik.com/haber/320967/ayhan-sefer-ustunden-fox-tv-kararina-tepki-basini-susturarak-varacaginiz-yer-otoriterlesmedir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*