Gelecek Partisi'nden Çanakkale'de vatandaşlara maske desteği

Gelecek Partisi'nden Çanakkale'de vatandaşlara maske desteği | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 16.04.2020 18:57:03 - Güncellenme Tarihi: 25.05.2020 09:05:23

Tüm dünyanın savaştığı salgın Kovid-19 ülkemizde de hergün yüzlerce ölüm ile karabasan etkisi yaratmışken vatandaşları en büyük ihtiyacı maske ve koruyucu ekipman oldu. 

 Önce PTT, daha sonra e-devlet son olarak ise eczanelerde dağıtılacağı söylenen maskeye erişim zorlaşırken Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığını harekete geçirdi ve vatandaşlara maske dağıttı. 

İl Başkanı Hüseyin Yıldırım ve beraberindeki partililer, Çanakkale sokaklarına çıkarak vatandaşlara maske desteğinde bulundu.

Vatandaşların maskelere ulaşım konusunda yaşanan sıkıntılar üzerinden hükümeti eleştiren Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım; 

“Devletimizin maske satışlarını yasaklamasının ardından dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın maskeye erişimi hususunda sıkıntılar yaşandığını öğrendik, Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu maskelerin devlet tarafından vatandaşa ücretsiz dağıtılması gerektiğini ifade ettiği günün ertesinde hükümet maskelerin PTT Aracılığı ile dağıtılması yönünde bir karar aldı, fakat sistemde oluşan ani yoğunluktan dolayı o sistem de kullanılamaz hale geldi. Ardından maskelerin eczaneler kanalı ile dağıtılması yönünde yeni bir karar alındı fakat aradan 1 hafta geçmesine rağmen gördük ki 20-65 yaş arasında olan ve dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız maskeye ulaşamıyor, parası ile de alamıyor. Bizde Genel Merkezimiz öncülüğünde tüm Türkiye’de 81 ilde eş zamanlı olarak vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladık. Bugün Çanakkale şehir merkezinin belirli noktalarında ve Kepez beldemizde 10.000 adet maske dağıtımımızı teşkilatımız ile gerçekleştirdik. Dağıtım esnasında gördük ki gerçekten hala maskeye erişmede sıkıntı çeken çok sayıda vatandaşımız mevcut, biz Gelecek Partisi Çanakkale İl Teşkilatı olarak dağıtımlarımıza devam edeceğiz ve 30.000 adet maskeyi ücretsiz olarak vatandaşımıza ulaştıracağız. Halkımıza devletimizin aldığı tedbirlere uymayı ve zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamayı tavsiye ediyor sağlıklı günler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin düşüncelerini ifade eden bir vatandaş ise; “Başkan Hüseyin Yıldırım’a duyarlılığından ötürü çok teşekkür ediyoruz. Açıkçası günlerdir eczanemizden maskelerimizi alabilmek için, bizlere gönderileceği söylenen SMS’leri bekliyoruz. Gelecek Partisi adeta imdadımıza yetişti.” ifadelerini kullanarak duyduğu memnuniyeti belirtti.

https://www.enpolitik.com/haber/320951/gelecek-partisinden-canakkalede-vatandaslara-maske-destegi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*