Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Sancaktepe'deki hastanenin yapımına başlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Sancaktepe'deki hastanenin yapımına başlandı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 07.04.2020 11:16:06 - Güncellenme Tarihi: 31.05.2020 02:23:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadele için İstanbul’a iki yeni salgın hastanesi yapılacağını söylemişti. Yapılacak hastanelerden biri olan Sancaktepe’de çalışmalar başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin toplantısının ardından yaptığı açıklamada koronavirüs salgınıyla mücadele için İstanbul’a iki yeni salgın hastanesi yapılacağını açıklamıştı. 

Erdoğan, yoğun bir çalışmayla Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanında bin yataklı bir hastanenin plan-proje çalışmasının şu anda hızla devam ettiğini, aynı şekilde Sancaktepe’de de yine bin yataklı bir hastane yaptıklarını belirterek, "Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız" diye konuşmuştu.

Sancaktepe’de yapılacak olan salgın hastanesi için çalışmalar başladı. İş makineleri ve kamyonların hastane yapılacak alanda çalışmaları devam ediyor.

https://www.enpolitik.com/haber/320762/cumhurbaskani-erdoganin-acikladigi-sancaktepedeki-hastanenin-yapimina-baslandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*