Bilim Kurulu için ilginç öneri!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, korona virüsle mücadele için oluşturulan Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan temsilci yer alması gerektiğini belirterek, öneriyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yazılı olarak ilettiklerini söyledi.
Bilim Kurulu için ilginç öneri! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 05.04.2020 15:11:12 - Güncellenme Tarihi: 25.06.2020 04:12:44

Korona virüs salgınına çare bulunması için Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan ve bilim insanlarının yer aldığı Bilim Kurulu’na Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan temsilci yer alması önerisi geldi. Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, söz konusu öneriyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yazılı olarak ilettiklerini açıkladı.

Ünal, “Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca; 03 Nisan 2020 tarihinde yaptığı açıklamada 'Önümüzdeki günlerde daha çok vakaların konuşulduğu bir dönemden farklı olarak psikolojik yönü, sosyolojik yönü, istatistiki boyutlarıyla, din sosyolojisi boyutuyla farklı bir ekibin, grubun oluşacağı hazırlık içindeyiz.' dedi. Korona virüs ile mücadelede elbette en önde olanlar, sağlık çalışanlarımız ve bilim insanlarımızdır. Sağlık çalışanlarımızın her birine ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah yardımcıları olsun. Bu küresel mücadelenin çok boyutları olduğu da muhakkaktır. Başta sağlık olmak üzere, ekonomik, sosyolojik, emniyet, ulaşım, yardımlaşma, iletişim vs. hayatın her alanını ilgilendirdiği gibi, insanların manevi anlamda da teskin edilmesi hususu önem arz etmektedir." ifadesini kullandı.

Ünal açıklamasında şunları kaydetti:

Canla başla, gece gündüz demeden hizmet eden sağlık çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın manevi anlamda desteklenmesi de önemlidir.

Bu itibarla, mevcut veya yeni oluşturulacak bilim kurullarında, din konusunda doğru bilginin ortaya konulması açısından, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyelerinden bir kişinin görev alması yerinde olacağını düşünmekteyiz ve talep ediyoruz.

Yüce Allah bir an önce, milletimizi ve bütün insanlığı bu virüs salgınından ve bütün kötülüklerden korusun ve kurtarsın."

 

https://www.enpolitik.com/haber/320725/bilim-kurulu-icin-ilginc-oneri.html

Sizin Yorumunuz:

*
*