Irak, Lübnan, Sri Lanka, Senegal, Güney Afrika: İşte bağış kampanyası başlatan diğer ülkeler...

Irak, Lübnan, Sri Lanka, Senegal, Güney Afrika: İşte bağış kampanyası başlatan diğer ülkeler... | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 31.03.2020 14:14:06 - Güncellenme Tarihi: 02.06.2020 17:29:15

Dünya devletleri corona virüsünün ekonomik etkilerine karşı önlem paketleri açıklarken bazıları da paketlere ek olarak bağış kampanyaları düzenliyor. Türkiye'nin arasında yer aldığı diğer bağış kampanyası başlatan ülkeler IMF kayıtlarına göre Irak, Lübnan, Sri Lanka, Senegal ve Güney Afrika gibi ülkeler oldu.

Corona virüsünün ekonomiye getireceği ekstra yükü hafifletmek isteyen hükümetler yardım ve destek kampanyalarını peşi sıra açıklıyor. ABD ve Güney Kore gibi ülkeler vatandaşlarına doğrudan nakit yardımında bulunurken Almanya ise esnafa karşılıksız para veriyor. Türkiye’de de her gün yeni bir destek ve önlem paketi açıklanıyor. Buna göre kamu bankaları vatandaşlara ve esnafa kredi veriyor. İşletmelerin borçları öteleniyor.

Dün akşam Ulusa Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ ismiyle bir bağış kampanyası başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisinin de 7 maaşını buraya bağışlayacağını duyurdu. Erdoğan’ın 7 maaşı 568 bin TL yapıyor. Türkiye gibi başka ülkeler de resmi olarak bağış kampanyası düzenliyor.

 

https://www.enpolitik.com/haber/320607/irak-lubnan-sri-lanka-senegal-guney-afrika-iste-bagis-kampanyasi-baslatan-diger-ulkeler.html

Sizin Yorumunuz:

*
*