Ahmet Davutoğlu: Süreli ve sınırlı sokağa çıkma yasağında tereddüt edilmemeli

Ahmet Davutoğlu: Süreli ve sınırlı sokağa çıkma yasağında tereddüt edilmemeli | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 30.03.2020 16:19:12 - Güncellenme Tarihi: 19.05.2020 15:42:41

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partisinin Koronavirüs değerlendirmelerini ve önerilerini paylaştı. Davutoğlu, “Başta vakaların bulunduğu iller olmak üzere süreli ve sınırlı sokağa çıkma yasağında tereddüt edilmemesi gerekir” değerlendirmesini yaptı. 

"Meselenin sadece bir takım eylem planları paylaşmak değil, aslında bir yönetim zihniyeti ile ilgili olduğunu gördüm. İnşallah eylem planlarını her hafta birini açıklama suretiyle sizlerle paylaşacağız. Yapıcı eleştirilerimizi ve çözüm yollarını aktarmaya gayret edeceğiz ama bugün ben eylem planlarından daha çok karşı karşıya kaldığımız bir yönetim krizini, bir yönetim zihniyetini ele almak istiyorum. En iyi eylem biçimleri ortaya konsa da eğer yönetim biçimi, üslubu, bu eylemleri hayata geçirme niteliği taşımıyorsa, hele hele noktasal ve tepkisel ise, bazen öfkeye dayalı tepkiler veriyorsa kriz yönetmek zorlaşır" diyen Davutoğlu hükûmete eleştirilerde bulundu.

"Türkiye'de bir takım işler yanlış gidiyor"

"Türkiye'de bir takım işler yanlış gidiyor. Aynı geminin içindeyiz. Kimsenin başarısızlığı bizi memnun etmez. Ama başarısızlığın bedelini hep birlikte ödeyeceksek hesap sorulabilir olmak demokrasinin olmazsa olmaz şartlarındandır" diyen Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Türkiye'de ilk vakanın tespit edildiği 11 Mart'tan 18 Mart'a kadar Sayın Cumhurbaşkanının kamuoyunun karşısına çıkmaması yanlış bir iletişim stratejisi olmuştur. Önemli olan krizin derinleştiği anca liderlerin, siyasi öncülerin o güveni verebilmesi önemlidir. Umut ederiz ki bu  bundan sonra daha dikkatli bir zamanlama ile yapılır."

"Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın başlattığı kampanya başarılı bir kampanyaysa hepimiz desteklemeliyiz. İHH’nın açıklamış olduğu kampanyaya desteğimiz de bundandı. Sanatçımız Haluk Levent’in kampanyasına desteğimiz de. Pozitif çalışmalar desteklenmeli."

"Toplumla dertleri, problemleri, krizleri anında paylaşmak lazım. Hangi şehirde, hangi hastanede, kaç vaka var bunlar açıklanmalı. Açıklanmazsa fısıltı gazetesi devreye girer, bu tehlikelidir."

"Bugün ekonomiye can suyu verilmesi önemli. Para arzından çekinmemek lazım. Ama bir rakam zikredip bunu nasıl ve kimlere kullandığınızı açıklamazsanız spekülasyonlar oluşur."

https://www.enpolitik.com/haber/320588/ahmet-davutoglu-sureli-ve-sinirli-sokaga-cikma-yasaginda-tereddut-edilmemeli.html

Sizin Yorumunuz:

*
*