Seyahat yasağını ilk günden ihlal ettiler: Bir kişide korona şüphesi

İçişleri Bakanlığı’nın şehirlerarası yolculukların izin belgesi ile gerçekleştirilmesi koşulunu ihlal eden 44 kişi karantinaya alındı. Gaziantep’te bir otobüste izinsiz yolculuk yapan bir kişide yüksek ateş tespit edilirken, 44 yolcuya para cezası kesildi.
Seyahat yasağını ilk günden ihlal ettiler: Bir kişide korona şüphesi | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 29.03.2020 16:31:07 - Güncellenme Tarihi: 27.05.2020 08:55:10

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında şehirlerarası yolculuklara getirilen kısıtlamayı ihlal ettiği tespit edilen bir kişi yüksek ateş tespit edildi. Otobüsteki 44 yolcu karantinaya alırken, yolcuların seyahat izin belgesi almaması sebebi ile 3 bin 150 lira para cezası verildi.

Gaziantep kent girişinde uygulama yapan güvenlik güçleri, öğle saatlerinde kente gelen bir yolcu otobüsünü durdurdu. Otobüsün 44 yolcu ve 2 görevliyle İstanbul'dan geldiği öğrenilirken, seyahat izin belgesi olmadığı belirlendi. Bunun üzerine uygulama noktasındaki görevli sağlık ekipleri, yolcuların ateşlerini ölçtü. Bir yolcuda yüksek ateş olduğu saptandı. Ateşi olan yolcu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Diğer yolcular ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü pansiyonlarında 14 gün karantinaya alındı. Valilikçe verilmiş 'seyahat izin belgesi' olmaması ve yüzde 50 yolcu kısıtlaması kuralına uyulmaması nedeni ile yolcu başına 3 bin 150 TL para cezası uygulayan polisler, otobüsü ise bağladı.

Yetkililer bundan sonraki süreçte de denetimlerin devam edeceğini belirtti.

 

kaynak: yeniçağ

https://www.enpolitik.com/haber/320563/seyahat-yasagini-ilk-gunden-ihlal-ettiler-bir-kiside-korona-suphesi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*