İcra ve iflas takipleri durduruldu

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile nafaka alacaklarına ilişkin icra ve iflas takipleri 30 Nisan tarihine kadar durduruldu.
İcra ve iflas takipleri durduruldu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 22.03.2020 06:03:30 - Güncellenme Tarihi: 28.06.2020 07:56:03

Korona virüsün ekonomideki etkilerini azaltmak için alınan tedbirlere yenisi eklendi. Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile nafaka alacaklarına ilişkin icra ve iflas takipleri 30 Nisan tarihine kadar durduruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın corona virüsü tedbirlerine ilişkin kaleme aldığı genelge Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bugünkü sayıda yer alan Cumhurbaşkanlığı genelgesindeki karara göre, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç yurt genelindeki icra ve iflas takipleri 30 Nisan’a kadar durduruldu.

Genelgede, “Covid 19 salgın hastalığının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında; bu kararın yürürlüğe girdiği tarihten 30 Nisan 2020 tarihine kadar, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takiplerinin durdurulmasına ve bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra ve iflas taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verilmiştir” denildi.

 

https://www.enpolitik.com/haber/320397/icra-ve-iflas-takipleri-durduruldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*