Bakan Ziya Selçuk açıkladı… Uzaktan eğitim ne kadar sürecek?

Korona virüs nedeniyle uzaktan eğitim kararının alınmasının ardından konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin ne kadar süreceği ile ilgili "Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz, bu hafta tekrar görüşeceğiz ve gerekli bilgilendirmeyi yapacağız" dedi.
Bakan Ziya Selçuk açıkladı… Uzaktan eğitim ne kadar sürecek? | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 21.03.2020 15:41:06 - Güncellenme Tarihi: 24.05.2020 18:36:05

Korona virüs salgını nedeniyle okullarda uzaktan eğitim kararını alınmasının ardından Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk konuya ilişkin CNN Türk ekranlarında açıklamalarda bulundu.

Okulların açılmasıyla ilgili olan süreci Sağlık Bakanlığı ile ilgili takip ettiklerini ifade eden Ziya Selçuk, “Sağlık Bakanlığı ile süreci takip ediyoruz. Bu belirsizlik rahatsız ediyor farkındayım ama bunun bir süreci var. Veriler doğrultusunda karar verilecek. Okulların açılmasıyla ilgili eğitimsel bir eksiğimiz yok. Yarın denilse yarın başlarız ancak bu tamamen sağlıkla ilgili bir durum. Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz, bu hafta tekrar görüşeceğiz ve gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Okullar hiç açılmasa da ona dair planımız var. Elimizde bitmiş bir paket var. Her türlü ihtimali düşünüyoruz” dedi.

“EKSİĞİ GİDERECEĞİZ”

Uzaktan eğitimle ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "İstanbul'da 5, Ankara'da 3 stüdyomuz var haftalardır arkadaşlarımız çalışıyor. Pazartesi günü aşırı yoğunluk olabilir. Her türlü eksiği gidereceğiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23 Mart tarihinde uygulanacak uzaktan eğitim ders programı belli oldu. İlkokul, ortaokul ve lise için uygulanacak olan uzaktan eğitim EBA ve EBA TV üzerinden gerçekleştirilecek.

“ZARURİ BİR DURUM OLURSA ERTELENEBİLİR”

Ertelenen sınavlarla ilgili de konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Benim alanım rehberlik. Bir çocuğun sınava hazırlanırken takvime göre kendini nasıl hazırlıyor, stresi nasıl, bunların hepsini biliyorum. O yüzden prensip olarak bizim hedefimiz sınavı ertelememek tabi koşullar uygun olursa... Zaruri bir durum olursa ertelenebilir. Biz bu tedbirleri aldık" diye konuştu.

https://www.enpolitik.com/haber/320391/bakan-ziya-selcuk-acikladi-uzaktan-egitim-ne-kadar-surecek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*