Pelikan videosunun ardından: Selim Temurci'ye suç duyurusu Hilal Kaplan'ın eşinden!

Pelikan videosunun ardından: Selim Temurci'ye suç duyurusu Hilal Kaplan'ın eşinden! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 27.02.2020 17:07:14 - Güncellenme Tarihi: 22.05.2020 21:59:43

Geçtiğimiz günlerde Pelikan yapılanması olarak bilinen Bosporhus Global’in haber sitelerinden bir tanesi olan 'Yekvücut' isimli siteden yayınlanan ve adeta 28 Şubat fişlemelerini andıran "Pelikan söylemini kimler kullandı" videosunun üzerinden birkaç gün geçmeden videonun ilk saniyeleriden ‘’Türkiye’de Pelikan söylemini ilk ben kullandım’’ diyen Selim Temurci emniyete ifadeye çağrıldı.

 Temurci’nin 15 Temmuz hain darbe girişimde ilişkin Silivri’deki mahkemede tanık sıfatıyla ifade vermek üzere yolda bulunduğu anlarda kendisini emniyete çağıran polislerin getirdiği suç duyurusuna Medyanotu ulaştı.

İddianamede müşteki kısmında Hilal Kaplan’ın eşi Süheyb Öğüt ve Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği yer alıyor.

İddianamede suçlamalar ise;

TCK 125 HAKARET

TCK 267 İFTİRA 

TCK 271 SUÇ UYDURMA

TCK 220 SUÇ İŞLEMEK AMACIYLA ÖRGÜT KURMA VE 3713 SAYILI TERÖRLE MÜCADELE KANUNU ÖRGÜT ÜYELİĞİ VE ÖRGÜTE ÜYE OLMAMAKLA BİRLİKTE ÖRGÜT PROPOGANADASI YAPMAK SUÇU 

Selim Temurci’ye atfedilen örgüt kurma suçlaması ise yaşanan akıl tutulmasını gözler önüne serdi.

Selim Temurci en son Gelecek Parti’sinin kurucular kurulunda yer aldı. 

Temurci,  “Pelikan çetesi Türkiye’de kullanan ilk kişi benim. Bu çetenin FETÖ terör örgütünün metotlarını kullanarak Türkiye’nin siyasetinde, medyasında, bürokrasisinde ve iş dünyasında yapılandığını düşünenlerdenim. Bunu ne için söylüyorum. Bazı şeyleri çok hızlı yaşıyoruz ve unutuyoruz.” demişti. 

 

https://www.enpolitik.com/haber/319877/pelikan-videosunun-ardindan-selim-temurciye-suc-duyurusu-hilal-kaplanin-esinden.html

Sizin Yorumunuz:

*
*