'Birkaç şehit var' tartışması: FOX'tan Erdoğan'a: "Kendi sözüdür yalan haber üretmiyoruz..."

'Birkaç şehit var' tartışması: FOX'tan Erdoğan'a: "Kendi sözüdür yalan haber üretmiyoruz..." | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 26.02.2020 09:43:52 - Güncellenme Tarihi: 27.06.2020 01:46:47

22 Şubatta İzmir'de otoyol açılışında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, "(Libya'da) Birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında 100'e yakın lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak" dedi.

Bu sözler kamuoyunda tepki alırken muhalefet sert çıkış yaptı. Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FOX muhabirinin, "Libya’da birkaç tane şehit var’ ifadeniz tartışıldı" sözlerinin tartışma yarattığını söylemesi üzerine, "FOX, önce gazete olsun, medya olsun, yalan haber üretmeyi bırakın" diyerek tepki göstermişti.

FOX TV Ana Haber sunucusu gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın "FOX önce gazete olsun, yalan haber üretmeyi bıraksın" sözlerine yanıt verdi. Portakal, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan, yalan haber ürettiğimizi söylüyor. Yalan haber yapmıyoruz. Kendi sözü ortada, biz doğru haber yapıyoruz'' dedi.

11 saniye muhabire yanıt vermediğini vurgulayan Portakal, Erdoğan’a şöyle yanıt verdi:

'Yalan haber yapmıyoruz'

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, yalan haber ürettiğimizi söylüyor. Yalan haber yapmıyoruz. Kendi sözü ortada, biz doğru haber yapıyoruz. Mersin’de de Elazığ’da da SGK’da da doğru haber yaptık. Her birinin arkasındayız. Yalan diyorsanız bizi mahkemeye verin, vermiyorsunuz da. Alın işte buradaki haberde Cumhurbaşkanı kendi sözünü söyledi. Biz doğru haber yapmaya devam edeceğiz. Bir gazetemiz yok ama haber kanalı da etkili. Genel müdürümüze söyleriz, gazete de etkili olabilir bence."

 

İşte videodaki ilgili kısım:

https://www.youtube.com/watch?v=4lheHrbz814 

 

https://www.enpolitik.com/haber/319848/birkac-sehit-var-tartismasi-foxtan-erdogana-kendi-sozudur-yalan-haber-uretmiyoruz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*