Ak Parti eski milletvekili Metiner isyan etti: 'Yeter artık! Bunlara bakan partiden soğuyor'

Ak Parti eski milletvekili Metiner isyan etti: 'Yeter artık! Bunlara bakan partiden soğuyor' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 24.02.2020 13:53:33 - Güncellenme Tarihi: 23.05.2020 06:27:54

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, bazı bürokratların davranışlarının rahatsız edici olduğunu belirterek "Bunlar bizi içeriden çürütüyor. Davamızı zehirliyor. Bunlara bakanlar davadan da partiden de soğuyorlar. Partinin yeniden yapılandığı dönemde bürokrasideki bu unsurlara da kimin yakını olurlarsa olsunlar neşter atılmalı" dedi.

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, kişisel Twitter hesabında 'Reis'e yazık, partimize ve davamıza yazık' başlıklı yazısını paylaştı.

"Dün gece kızımla İstanbul Sabiha Gökçen'den Ankara'ya dönüyoruz. VIP otobüsünde bir baktım devletin önemli bir medya biriminin genel müdürü. Adını vermeyeceğim. Her yerinden kibir akıyor. O ne biçim afra-tafra öyle. Ne selam ne merhaba. Ne tebessümİçim cız etti. Bu mu dedim" ifadesini kullanan Metiner, şöyle devam etti:

"Bu tür insanlar caka satsınlar diye mi gece gündüz ölümüne risk üstlenerek mücadele ediyoruz?

Kim seçer bunları? Kim getirir böylesine tepe noktalara koyar?

Şu veya bu kişiye yakınlık... Şu veya bu şehirden olmak... Şu veya bu şehirden olmak... Gerçekten yeter artık.

Bu ölçütler bir kenara bırakılmalı. Kibir ve kıskançlık abidesi isimler şu veya bu kişiye yakınlar diye önemli mevkilere getirilmemeli. Bu insanları gördükçe biz bile soğuyorsak gerisini varın siz düşünün...”

https://www.enpolitik.com/haber/319816/ak-parti-eski-milletvekili-metiner-isyan-etti-yeter-artik-bunlara-bakan-partiden-soguyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*