Meral Akşener'den EYT çıkışı: Yaşa değil, saraya takıldı!

Meral Akşener'den EYT çıkışı: Yaşa değil, saraya takıldı! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 21.02.2020 09:30:39 - Güncellenme Tarihi: 20.07.2020 18:38:56

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırklareli’nde yaptığı konuşmada seçime kadar gündeminde yalnızca ekonomi olduğunu vurgulayarak “Ekonominin konuşulacağı bir Türkiye’nin seçime kadar oluşması için ne gerekiyorsa yapacağım” dedi.

İYİ lideri Meral Akşener, Kırklareli’nin Lükeburgaz ilçesinde vatandaşlarla biraraya geldi. Akşener’in gündeminden ’emeklilikte yaşa takılanlar’ (EYT), ekonomi ve kutuplaştırma siyaseti vardı.

Yaptığı konuşmada “İzmir, Bursa, Edirne, Kırklareli kan ağlıyorsa Anadolu nasıldır kim bilir!” diyen Akşener sözlerine şöyle devam etti:

EYT ne demek? Emeklilikte yaşa takılan, halbuki siz saraya takıldınız. Seçim olmayan bir dönemde yapmaya çalıştığımız şey; yukarıdaki horoz dövüşünü bitirip sizin gözünüzün içine bakılmasını sağlamak. Atatürk üzerinden, cumhuriyet değerleri üzerinden ve dini değerler üzerinden politika yaparak daha enteresanı milli değerlerimiz üzerinden politika yaparak Sayın Erdoğan’ın dili babayı oğula, anayı kıza düşman etti, komşuyu komşuya düşman etti, kardeş kardeşin karşısına geçti. Biz bu kutuplaştırma dilini reddediyoruz.

"BURADA ÖĞRENİYORUM ANKARA'YA GİDİP SİNİRLERİNİ BOZUYORUM"

Ülkenin vatandaşlarının iş bulup ülkeyi terk etmeyi istemesinin, ülkesinden umudunu kesmenin en büyük beka sorunu olduğunu söyleyen Akşener şu ifadeleri kullandı: 

"Ekonominin konuşulacağı bir Türkiye’nin seçime kadar oluşması için ne gerekiyorsa yapacağım. Görürsünüz, bunu ağalar da kamuoyu da fark edecek. Rahata alıştılar, onların o rahatını bozacağım nasıl ben ayakkabı eskitiyorsam, koltuk eskitenler de gelecek bu seçmenin gözünün içine bakacak. O ayakkabı eskiyecek. O ayakkabı eskimiyorsa siz onları eskiteceksiniz. Seçmen konuşmaz seçmenin konuşması sandıktaki oyudur. Siyasetçi seçmen için konuşur. Sizin için konuşmaya geldim, burada öğreniyorum Ankara’ya gidip sinirlerini bozuyorum.

https://www.enpolitik.com/haber/319747/meral-aksenerden-eyt-cikisi-yasa-degil-saraya-takildi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*