Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, şahsına yönelik işlenen tüm suçlardan feragat ettiğini duyurdu

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, şahsına yönelik işlenen tüm suçlardan feragat ettiğini duyurdu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 17.02.2020 17:28:59 - Güncellenme Tarihi: 21.06.2020 09:30:42

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu , PKK, FETÖ, DAEŞ terör örgütleriyle bağlantılı dosyalar ile Pelikan gibi illegal organize yapıların işlemiş oldukları kamusal suçlar haricindeki, şahsına yönelik işlenen ve kamusal nitelik taşımayan, başta hakaret olmak üzere bulunan dava dosyalarından bir daha tekerrür etmemesi dileğiyle feragat etti. 

İşte  Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün konuya ilişkin yaptığı açıklama: 

"Türkiye, yargının siyasallaştığı ve yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının yara aldığı bir dönemden geçmektedir. Ülkemiz yargı tartışmaları ile yorulmuş ve kutuplaşmıştır. Yeni bir döneme geçilmesi ve eski tartışmaların geride bırakılması şarttır. Bunun için herkesin adım atması önemlidir.

Bu çerçevede, Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu;

Türk Ceza Kanunun’da düzenlenen terör suçları kapsamında, yetkili ve görevli Cumhuriyet Savcılıklarınca yürütülen, Sayın Genel Başkanımızın mağdur ve davaya katılan sıfatıyla bizatihi takipçisi olduğu, başta PKK, FETÖ, DAEŞ terör örgütleriyle bağlantılı dosyalar ile Pelikan gibi illegal organize yapıların işlemiş oldukları kamusal suçlar haricindeki, şahsına yönelik işlenen ve kamusal nitelik taşımayan, başta hakaret olmak üzere ceza davası dosyalarından bir daha tekerrür etmemesi dileğiyle feragat etmiştir. Derdest olan davaların da takipçisi olmayacağı gibi, henüz takibata uğramamış olanlar için de şikayetçi olmayacaktır.

Sayın Genel Başkanımızın bu kararının amacı toplumumuzda herkesin geçmişi bırakıp geleceğe dönmesidir. Bu vesile ile fikir özgürlüğü, tartışma kültürü ve birlikte yaşama için Gelecek Partisi olarak bağımsız ve tarafsız yargı çağrımızı bir kez daha yineliyoruz. Kamuoyuna saygı ile sunarız."                            

https://www.enpolitik.com/haber/319670/gelecek-partisi-lideri-ahmet-davutoglu-sahsina-yonelik-islenen-tum-suclardan-feragat-ettigini-duyurdu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*