Yatırım Ofisi Başkanlığına Kartal Anadolu İmamhatip Lisesi mezunu Dağlıoğlu atandı

Yatırım Ofisi Başkanlığına Kartal Anadolu İmamhatip Lisesi mezunu Dağlıoğlu atandı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 07.02.2020 10:26:33 - Güncellenme Tarihi: 02.05.2020 14:05:25

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yatırım Ofisi Başkanlığı'na Ahmet Burak Dağlıoğlu getirildi. Atama Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yatırım Ofisi Başkanlığına ilişkin Atama Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 4’üncü maddeleri gereğince Yatırım Ofisi Başkanı Salim Arda Ermut görevden alındı ve bu suretle boşalan Yatırım Ofisi Başkanlığına Ahmet Burak Dağlıoğlu atandı.

Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir?

Dağlıoğlu, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu. Geçmişte Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği genel sekreterliği de yapan Dağlıoğlu aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi mezunu.

IE Business School’da Global Master in Finance ve Bahçeşehir Üniversitesi Strategic Marketing and Brand Management alanlarında çift mastır yapan Dağlıoğlu Yatırım Ajansı’nda Newyork’ta görev yaptı.

Başbakanlık’ta geçmişte Yatırım Ajansı Başkan Yardımcılığı’nda bulunan Dağlıoğlu, yine aynı kurumda Kamu-Özel Sektör İş Birliği Daire Başkanliğı görevini de ifa etti.

KARTAL İMAMHATİP ANADOLU LİSESİ MEZUNLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan'ın da mezunları arasında yer aldığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) mezunları daha önce Türk Hava Yolları'na adeta damgasını vurdu. Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre; şirketin üst ve alt kademe yöneticilerinin büyük bir bölümü bu okuldan mezun olan isimlerden oluşuyor. 

Yine lüks hayatları ile sosyal medyada tartışma yaratan Kalyon Ajans çalışanı gençlerin, devletin birçok kurumuna organizasyon hizmeti sunması, şirketin sahibinin ise Bilal Erdoğan ile aynı okuldan mezun olması dikkat çekmişti.

 

https://www.enpolitik.com/haber/319438/yatirim-ofisi-baskanligina-kartal-anadolu-imamhatip-lisesi-mezunu-daglioglu-atandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*