Gelecek Partili Üstün'den 'Sibel Ünli' tepkisi!

Gelecek Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Feramuz Üstün tüm Türkiye’nin içini acıtan Sibel Ünli’nin hayatına son vermesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Gelecek Partili Üstün'den 'Sibel Ünli' tepkisi! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 05.01.2020 18:12:36 - Güncellenme Tarihi: 30.05.2020 19:13:40

Kendisinden 1 aydır haber alınamayan ve intihar ettiği öğrenilen üniversite öğrencisi Sibel Ünli’yle ilgili bir açıklama yapan Gelecek Partisi Sosyal Politakalar Başkanı Feramuz Üstün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ömerler arayacağız” sözüne atıf yaparak, “Yeni Ömerler aramaktan ziyade önce Ömer gibi davranabiliyor muyuz ona bakmamız lazım” dedi.

Üstün açıklamasına şöyle devam etti;

Sibel gibi belki de niceleri var. Nice gençler işsiz, umutsuz ve hayatlarının en güzel dönemlerinde gelecek kaygısı ve çaresizlik içerisinde. Gençler bu ülkenin geleceği fakat yarınlara dair umutlar tükeniyorsa ellerimizi başımızın arasına alıp bu ülke için yeniden akılla, vicdanla ve merhametle çalışmak, üretmek zorundayız.

“Gidecek bir yerim yok" diyerek hayatına son verirken bir evladımız herkes şunu çok iyi bilsin ki kuru hamasetle, müzmin muhalefetle ve popülist siyasetle bu ülkenin sorunlarına çözüm bulamayız, dertlerine derman olamayız.

" 1 liraya karnımı doyurabilirmiyim" diye haykırdığında aşırı lüks ve şatafatlı yemekli toplantılarda bulunan ve senin sesini duymayanlar, geleceğimiz için nasıl çözüm bulacaklar? Yeni Ömerler aramaktan ziyade önce Ömer gibi davranabiliyor muyuz ona bakmamız lazım.

Evet bu ülkenin konuşulanlardan daha farklı bir beka sorunu var ve o sorun Sibel'in ve Sibel gibi gençlerimizin yarınlara dair umutlarının tükenmiş olmasıdır.

Bizim medeniyet tasavvurumuz geçmişten bu yana “Komşusu açken tok yatak bizden değildir.” düsturu olmuştur, böyle de devam etmelidir.

Sibel yavrumuz yaşadığı maddi zorluklar ve gelecek kaygısıyla, hayata olan umudunu yitirdi ve canına kıyarak aramızdan ayrıldı. Çok üzgünüz... Allah rahmet eylesin. Ülkemizin pırıl pırıl genç yıldızlarına umut olmak, yol göstermek, yardım eli uzatmak biz büyüklerin asli görevi olmalıdır.

https://www.enpolitik.com/haber/318656/gelecek-partili-ustunden-sibel-unli-tepkisi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*