'Asla, paralı askerlere karşı sahada savaşan Mehmetçiği görmek istemiyoruz!'

'Asla, paralı askerlere karşı sahada savaşan Mehmetçiği görmek istemiyoruz!' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 02.01.2020 17:56:25 - Güncellenme Tarihi: 31.05.2020 06:48:02

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Başkanlığında 2020 yılının ilk Parti Başkanlık Kurulu(PBK) ve Politika İzleme Kurulu (PİK) toplantısı gerçekleştirildi. Kurulur kurulmaz çalışmaya başlayan PİK (Gölge Kabine) gündemin önemli 4 maddesini değerlendirdi. Toplantıda 4 gündeme ilişkin ayrıntılı sunumlar ve detaylar ortaya kondu. 

Toplantının önemli 4 başlığından biri 'Libya Tezkeresi' oldu. Toplantıya ilişkin Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Selim Temurci, düzenlenen basın toplantısında "Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcımız Ümit Yardım Bey detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Libya ile imzalanan Deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasına ilişkin anlaşma var. Libya ile imzalanan anlaşmanın ülkemiz açısından hayati anlamda değerli olduğunu düşünüyoruz ve bunu destekliyoruz. Bu konuda hiçbir partide ihtilaf olduğunu düşünmüyoruz. Doğu Akdeniz'in güvenliği açısından bu anlaşmayı değerli buluyoruz.

Burada kritik olan meselemiz Mehmetçiğimizin Libya’ya gitmesi... Birleşmiş Milletlerin (BM) Libya’da kabul ettiği bir merkezi hükümetle yaptığımız anlaşmanın Türkiye’ye ne getirip ne götüreceğini tartışıyoruz. Eğer insani yardım ve eğitim amaçlı Türk askeri Libya'ya gidecekse buna söylenecek bir şey yok ama onlarca kabilenin bir araya geldiği ve neredeyse ülkenin toprak olarak yüzde 90’nını kontrol eden halter diye bir yapının olduğu yani bir tarafta kabilelerin böldüğü bir Libya, bir tarafta iç savaşın olduğu yerde Gelecek Partisi olarak biz, hakem rolünde bir Türkiye görmek istiyoruz. Asla sahada, muharip güç olarak, paralı askerlere karşı savaşan mehmetçiği görmek istemiyoruz." dedi. 

https://www.enpolitik.com/haber/318586/asla-parali-askerlere-karsi-sahada-savasan-mehmetcigi-gormek-istemiyoruz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*