Selçuk Özdağ: 'Yeni Partiler ve yeni siyasetçilerden sadece otokratlar rahatsız olur'

Selçuk Özdağ: 'Yeni Partiler ve yeni siyasetçilerden sadece otokratlar rahatsız olur' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 26.12.2019 10:19:42 - Güncellenme Tarihi: 25.05.2020 16:10:39

Bir dönem İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü görevi yapan ve 90’larda işlenen birçok faili meçhul cinayetle ismi anılan Mehmet Ağar, yeni partilere ilişkin yaptığı yorumda "Yeni kurulacak partileri mutlaka vazgeçirmek lazım. Aksi takdirde çok ağır sonuçları olur” demişti. 

Gelecek Partisi kurucularından, parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın yeni partilere ilişkin sözlerine Twitter'dan cevap verdi.

"Yeni Partiler ve yeni siyasetçilerden sadece otokratlar rahatsız olurlar" diyen Özdağ;

"Şayet demokrasi diyorsak,demokrasinin birinci şartı çoğulculuğuda kabul etmek zorundayız. Her parti, bir demokratik ifade kanalıdır. Bunların yani partilerin varlığından değil yokluğundan endişe duymalıyız. Vatandaş konuştuğu zaman değil,konuşamadığı zaman siyasi krizler ortaya çıkar. Sn. Ağar, yanlış düşünüyor. Bir ülkede ne kadar çok demokratik mücadele kanalı açık olursa o ülkede demokrasi mükemmel işler. Darbelerin sebebi, farklı fikirlerin kendilerini ifade edecek farklı demokratik kanalların tıkanması ile darbeler oluşur. Sn. Ağar, tek parti yönetimini mi istiyor? Demokrasi çok partili hayat ve çoğulculuk demektir. Kendilerini açık konuşmaya davet ediyorum. 30 yıl siyaset yapan birinin bunları bilmemesi düşünülemez. Ülkemizde siyasetçinin demokrasi bilincinin ne kadar az olduğunu üzülerek görüyoruz. Türk siyasetini ne kadar yanlış analiz ettiklerini, kişisel ikballerini milletin ikbalinden ne kadar üstün tuttuklarına bir örnek...Ama kötü örnek..." ifadelerini kullandı.

https://www.enpolitik.com/haber/318413/selcuk-ozdag-yeni-partiler-ve-yeni-siyasetcilerden-sadece-otokratlar-rahatsiz-olur.html

Sizin Yorumunuz:

*
*