Gelecek Partisi’nin yönetimi yarın belli oluyor

Gelecek Partisi’nin yönetimi yarın belli oluyor | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 18.12.2019 15:22:34 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 21:14:09

Ne zaman kurulacağı, ismi, logosu kamuoyunda aylardır büyük bir merak ve heyecan yaratan Gelecek Partisi’nin yönetimi de perşembe günü belli oluyor.

Gelecek Partisi’nin Parti Yönetim Kurulu (PYK) 60 asil 40 yedek üyeden, Parti Başkanlık Kurulu (PBK) 16 üyeden oluşacak.

Parti Disiplin Kurulu 7 asil 5 yedek üyeden, Partinin Etik Kurulu 5 asil 5 yedek üyeden oluşacak. Etik Kurul , 40 yaşını doldurmuş yüksek tahsilli kişilerden seçilecek.

“Gölge Kabine” diye tabir edilen Politika İzleme Kurulu’nda  (PİK) 16 kişi yer alacak. Politika İzleme Kurulu üyeleri seçilirken, partinin Kurucular Kurulu üyesi olup olmadığına bakılmayacak.

Parti Yönetim Kurulu, Etik Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi 19 Aralık Perşembe (yarın ) yapılacak. Parti Başkanlık Kurulu ve Politika İzleme Kurulu üyelerinin seçimi ise haftaya yapılacak.
Sayın Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyeleri ile yarın saat 11:00’de Ankara Bilkent Otel’de biraraya gelecek. Toplantı sonrası sayın Davutoğlu Bilkent Otel’de basın toplantısı yapacak. Toplantı basına açık olacak.

https://www.enpolitik.com/haber/318265/gelecek-partisinin-yonetimi-yarin-belli-oluyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*