Meral Akşener'den Davutoğlu ve Babacan'a destek: Milletvekili isterlerse veririz

Meral Akşener'den Davutoğlu ve Babacan'a destek: Milletvekili isterlerse veririz | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 13.12.2019 16:38:46 - Güncellenme Tarihi: 03.05.2020 22:25:55

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında "Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?" sorusuna, "Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim" diyerek yanıt verdi.

TV 100’de katıldığı programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Meral Akşener, "Bunu Sayın Kılıçdaroğlu’ndan nasıl gidip istediysem benden de Sayın Babacan veya Davutoğlu böyle bir talepte bulunduğu zaman elbette evet derim” ifadelerini kullandı.

Hükûmetin dış politikasını eleştiren Akşener, "Her şeyin hakimiyim, ben bu ülkenin babasıyım gibi bir ruh haliyle gittiğiniz zaman sizinle top gibi oynarlar. Dış politikanın, güvenliğin geldiği yer. Bu hükmetme duygusunun getirdiği sonuç Suriye'dir" değerlendirmesinde bulundu.

Gençlerin önemine vurgu yapan Akşener, “Gençleri benim kadar dinleyen başka bir siyasetçi yoktur. Bizim partimiz ismini gençler buldu. Dedim ki ‘Siz bir isim bulacaksınız, söz veriyorum onu kabul edeceğim.’ Manası itibariyle çok beğendiğimiz bir isim oldu. Gerçekten onları dinleyen ve feyz alan bir siyasetçiyim” diye konuştu.

https://www.enpolitik.com/haber/318175/meral-aksenerden-davutoglu-ve-babacana-destek-milletvekili-isterlerse-veririz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*