Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonasında final heyecanı

Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonasında final heyecanı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 05.12.2019 07:12:00 - Güncellenme Tarihi: 06.08.2020 17:44:13

Salihli Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası?nda Lise kategorisinde yarı finali geçerek Türkiye finallerine katılma hakkı kazandı.

Bilsem öğrencileri, Türkiye Zekâ Vakfı'nın, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK desteği ile bu yıl ilkini düzenlediği "Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası'nda lise kategorisinde yarı finali geçerek Türkiye finallerine katılma başarısı gösterdi.

Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazanmaları amacıyla düzenlenen şampiyonanın ilk sınavı online olarak yapıldı.

İlk sınavı geçen BİLSEM' li öğrencilerin katılma hakkı kazandığı ikinci aşama olan bölge finali ise yazılı sınav olarak düzenlendi.

Esra Çankaya, Hatice Büşra Durmaz ve Muhammed Abdulkadir Günay?ın oluşturduğu Salihli Bilim ve Sanat Merkezi takımı ikinci aşama sınavını bölge birincisi olarak geçerek Türkiye finaline kalmayı başardı.

 BİLSEM öğrencileri, 21 Aralık'ta Ankara'da düzenlenecek Türkiye finalinde yarışacak.

Öğrencilerinin Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası'nda finale kalmasından gurur duyduğunu belirten Salihli Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Fatih Çörekçi, öğrencilerini ve Matematik Öğretmeni Ayperi Neslihan Gök?ü kutlayarak Türkiye finalinde başarılar diledi.

Matematik Öğretmeni Ayperi Neslihan Gök de şampiyona hakkında duygularını şu şekilde ifade etti:

?Öğrencilerimiz üç ayrı kategoride başarı sağladılar. Kurumumuz  üç takımla bölge finallerine kaldı. İlkokul kategorisinde il üçüncüsü, ortaokul kategorisinde il altıncısı ve lise kategorisinde il biricisi oldular. Lise grubu öğrencilerimiz Esra Çankaya, Hatice Büşra Durmaz ve Muhammed Abdulkadir Günay ile 21 Aralık günü Ankara?da Türkiye finallerine katılacağız. Öğrencilerimin Türkiye finallerinde de başarılı olacağına inanıyorum.?

https://www.enpolitik.com/haber/318007/turkiye-okullar-arasi-zeka-oyunlari-sampiyonasinda-final-heyecani.html

Sizin Yorumunuz:

*
*