Doğa Koleji krizi büyüdü: Maaşlarını alamayan öğretmenler grevde!

Doğa Koleji krizi büyüdü: Maaşlarını alamayan öğretmenler grevde! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 04.12.2019 16:11:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 10:43:25

Doğa Koleji'nde aylardır maaş alamadıkları için grev kararı alan öğretmenler, derslere girmiyor. Okul önüne gelen bazı velilerin de öğretmenlere destek vermesi dikkat çekti.

Doğa Koleji?nde üç aydır maaşlarını alamadıklarını söyleyen öğretmenler seslerini duyurmaya çalışıyor. Eğitim-öğretim ödenekleri ile birlikte aylardır alacaklı olan öğretmenler duruma çeşitli yöntemlerle tepki gösterirken, bazı kampüslerin velileri de öğretmenlerine sahip çıkarak kolej yönetimine karşı bir araya geldiği öğrenildi. Aylardır maaş alamadıkları için grev kararı alan öğretmenler, derslere girmiyor.

Doğa Koleji öğretmenlerinin 2018 yılının ortasından bugüne kadar sürekli düzensiz şekilde maaş aldığı gündeme taşınmış ve yaşanan bu olaylar artarak devam etmişti. Kolejde, geçen dönem işten çıkarılan öğretmenlerin ağustos ayı maaşlarının hâlâ yatmadığı ve devam eden öğretmenlerin ise dönem başında almaları gereken maaşlarını hala alamadıkları biliniyor.

"OKUL SATILIYOR" İDDİASI

Öğretmenlerin bir taraftan maaşlarını alabilmek için mücadele ettiği ve bunu özellikle sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaştığı görülürken, şimdi de okullarının satışa konu olduğu iddialarıyla karşı karşıya olan çalışanların maaşlarını ne zaman alacağı belirsizliğini koruyor.

Dün Doğa Koleji genel merkezinde genel müdür ile bir görüşme gerçekleştiren veli grubuna, okulun satıldığı, banka işlemlerinin bittiği ve en geç çarşamba günü bunun ilanının yapılacağının söylendiği belirtildi.

Durumun bir satış işleminden öte maaş ödememe sorunu olduğuna dikkat çeken bazı öğretmenler ise kolejin mülkiyet yapısı ile ilgilenmediklerini, maaş ve diğer tüm alacakların ödemesinin bu hafta içi yapılması gerektiğini ifade ediyor. Öğretmenler, son verilen 10 günlük sürenin dolmak üzere olduğunu ve buna da uyulmadığı takdirde okullarını boşaltmak zorunda bırakılabileceklerini ve farklı kampüslerden birçok öğretmenin buna hazırlık yaptığını aktardı.

https://www.enpolitik.com/haber/317996/doga-koleji-krizi-buyudu-maaslarini-alamayan-ogretmenler-grevde.html

Sizin Yorumunuz:

*
*