Mansur Yavaş'ı mahkemeye vermişti: Necmettin Kesgin'e cinsel istismardan 3 yıl hapis cezası!

Mansur Yavaş'ı mahkemeye vermişti: Necmettin Kesgin'e cinsel istismardan 3 yıl hapis cezası! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 26.11.2019 11:41:00 - Güncellenme Tarihi: 14.07.2020 07:41:24

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile 600 bin liralık senedin tahsili konusunda davalık olan iş insanı Necmettin Kesgin, 2017 yılında, 'çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak' suçundan açılan davada, 3 yıl hapis ve bin gün adli para cezasına çarptırıldı.

Yerel seçim süreci bu atmosferde sürerken MansurYavaş hakkında, iş insanı Necmettin Kesgin'in daha önce "soruşturma izni verilmesine yer olmadığı" kararı verilen 6 Kasım 2017 tarihli bir şikayeti üzerine hızla iddianame hazırlandırılmış, buna paralel olarak iktidara yakın medya organları, Yavaş ile Kesgin arasındaki ihtilafa ilişkin 11 Aralık 2018 tarhili bir haberi yeniden ve çok daha güçlü şekilde servis etmişti. Günlerce gündemde tutulan haber üzerinde Cumhur İttifakı cephesinden Yavaş'a "Adaylıktan çekil" çağrıları yapılmıştı. Yavaş'ın iddialara yanıtları ise iktidara yakın medya tarafından yayınlanmamıştı.

Son mahkemesi 15 Kasım'da gerçekleşen söz konusu davada duruşma sonrası Mansur Yavaş, adliye önünde bekleyen basın mensuplarına açıklama yaparak "Olmayan bir suçun savunmasını yaptık. Siyasi bir karardı. Aslında siyaset bunun cevabını sandıkta vermişti. Hazmedememiş demek ki arkadaşımız bunu takip edeceğim diye uğraşıyor. Davanın hemen bitmesini bekliyorum. Normalde bu davanın, dosyanın geldiği anda, benim dinlenmeme gerek kalmadan bitmesi gerekiyordu. Şu anda fuzuli bir yargılama yapılıyor. Biz burada 2 saat kaybetmekle Ankara halkının zamanından çaldık" dedi. 

Seçim dönemi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile ilgili olan gündeminden dolayı ismi sıkça duyulan Necmettin Kesgin'e Ankara 22'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 'çocuk istismarı'ndan 3 yıl hapis cezası verildi. 

Davanın karar duruşmasına, şikayetçi Seda Daştan'ın avukatı Bülent Yücetürk ve sanık Necmettin Kesgin'in avukatı Özgür Ilgaz katıldı.  

Daştan'ın avukatı Yücetürk, dosyaya giren bilirkişi raporunda eksiklikler bulunduğunu, tekrar bilirkişi raporu alınmasını ve iddia edilen görüntülerin yer aldığı bilgisayarın imajının bir kopyasının kendilerine verilmesini talep etti. Sanık Kesgin'in avukatı Ilgaz da, tekrar bilirkişi raporu talebinin duruşmayı uzatmaya yönelik adımlar olduğunu, Daştan'ın, görüntülerin yer aldığı bilgisayarı teslim ettiği Avukat Haluk Bayram ile Bayram'ın savcılık yerine bilgisayarı verdiği Mansur Yavaş'ın tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, duruşmanın geldiği aşamayı göz önünde bulundurarak her iki tarafın da taleplerini reddetti. Sanık Kesgin'e, 'çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak' suçundan 3 yıl hapis ve bin gün adli para cezası verdi.  

https://www.enpolitik.com/haber/317810/mansur-yavasi-mahkemeye-vermisti-necmettin-kesgine-cinsel-istismardan-3-yil-hapis-cezasi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*