TBMM'de tadilat çalışmaları

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından büyük bir tahribata uğrayan TBMM'de tadilat çalışmaları devam ediyor.
TBMM'de tadilat çalışmaları | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 17.11.2019 18:05:00 - Güncellenme Tarihi: 28.06.2020 22:57:13

Ana Bina, Ziyaretçi Kabul Binası ve Dikmen Caddesine bakan ön bahçede oluşan tahribat, başlatılan çalışmayla kısa sürede onarılmıştı. Yürütülen restorasyon çalışması da büyük ölçüde tamamlandı.

Milletvekili sayısının 600'e çıkması sebebiyle milletvekili çalışma odası ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra Genel Kurul proje müellifine yeniden düzenleme projesi yaptırılarak milletvekili koltuk sayısı 600'e çıkarıldı. Mermer basamaklar geriye çekilerek milletvekili masaları ilave edildi. Ses sistemi elden geçirildi.

Üyeler Lokantası'ndaki yoğunluğu hafifletmek için Tören Salonu'nun altındaki mevcut salon lokanta yapıldı. Külliye içerisinde yer alan Tepe Kafeteryanın bakım ve onarımı yapılarak tekrar hizmete açılması sağlandı.

Ana Bina İktidar Kulisi iç bahçesinde yer alan mevcut zeminlerdeki andezit taşların bakım ve onarımı yapıldı.

Ana Bina Üyeler Lokantası Mutfağı, yemek servis alanının onarım ve tadilatı tamamlandı. Ana Bina'ya atılan bomba neticesinde ciddi ölçüde hasar gören ahşap kapıların bir kısmı geçici olarak onarıldı.

Ayrıca Güvenlik Koordinasyon Kurulu ve Başkanlık Divanı kararı doğrultusunda, izolasyon alanı uygulamasına başlandı ve alınan karar doğrultusunda Basımevi önüne yeni bir personel giriş yolu yapıldı.

Ana binada 15 Temmuz hain darbe girişiminde bombanın düştüğü ve sonradan müze olarak sergilenen alanda da sağlamlaştırma çalışmaları devam ediyor. 


kaynak: yeniçağ

https://www.enpolitik.com/haber/317591/tbmmde-tadilat-calismalari.html

Sizin Yorumunuz:

*
*