EYT yasası çıkacak mı? Erdoğan tartışmalara son noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT konusunda yeni bir açıklama yaparak, "Yapmayacağım, seçim kaybetsem bile bu işte yokum." dedi.
EYT yasası çıkacak mı? Erdoğan tartışmalara son noktayı koydu  | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 16.11.2019 14:30:00 - Güncellenme Tarihi: 03.07.2020 13:13:56

Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri Toplu Açılış Töreni'nde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Erdoğan EYT yasasının çıkmayacağını söyledi.

Erdoğan EYT konusunda şu açıklamayı yaptı:

Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim başımıza erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödeyecek ve ödedi. Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın.


"SEÇİMİ KAYBETSEK DE OLMAYACAK"


Erken emekli olup ikinci iş arayacak ve işsizliğin yükselmesine neden olacak. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum, beni bu yola teşvik etmeyin. Seçimi kaybetsek de olmayacak. İskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı."kaynak: son dakika

https://www.enpolitik.com/haber/317569/eyt-yasasi-cikacak-mi-erdogan-tartismalara-son-noktayi-koydu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*