Temel Karamollaoğlu'ndan Şehir Üniversitesi hukuksuzluğuna tepki: Üzülerek takip ediyoruz...

Temel Karamollaoğlu'ndan Şehir Üniversitesi hukuksuzluğuna tepki: Üzülerek takip ediyoruz... | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 15.11.2019 12:48:00 - Güncellenme Tarihi: 10.07.2020 12:51:10

Halkbank, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu?nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı'na bağlı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin tüm varlıklarına tedbir koymuş,  Şehir Üniversitesi ise haciz kararına itiraz etmişti. 

Üniversitenin banka hesapları üzerindeki haczin kaldırılması talebini karara bağlayan mahkeme, İstanbul Şehir Üniversitesi tarafından yapılan itirazı kısmen kabul etse de ipoteğin 370 milyon liralık borç üzerinden devam etmesine hükmetti. Karar, üniversitenin banka hesaplarındaki paraya erişememesinin devam edeceği anlamına geliyor. Bu da üniversitenin ödemeler noktasında zor duruma düşmesine neden oluyor. Üniversiteyi bitirmeye yönelik geliştirilen bu siyasi hamleye bir çok isimden destek gelirken bunlarda bir tanesi de Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu oldu. 

Twitter hesabından bir metin paylaşan Karamollaoğlu, Şehir Üniversitesi hukuksuzluğunu üzülerek takip ettiklerini belirtti. 

İşte Karamollaoğlu'nun paylaştığı o not: 


"Ülkemizde adalet son zamanlarda tarihimizde hiç olmadığı kadar yara aldı. Hukuk adeta bir zümrenin oyuncağı haline getirildi. Bugün Türkiye'de hukukun bazı uygulamalarda siyasetin tahakkümü altına alındığının, adaletin rafa kaldırıldığının somut örnekleri ile karşı karşıyayız.

İktidarın son yıllarda sergilediği keyfî ve hoyrat tavırların 'ya bendensin, ya da...'' tutumunun son örneği ile karşı karşıyayız. Bu durum güzide bir eğitim kurumu olan İstanbul Şehir Üniversitesinin siyasi bir hesaplaşmaya kurban mı ediliyor sorusunu akıllara getirmektedir.

Şehir Üniversitesine karşı takınılan bu tavır Türkiye'de farklı renklerin soluk almasına dahi izin verilmediği bir sürecin ortaya çıkmış olduğunu net bir biçimde göstermektedir. Halbuki üniversiteler özgür düşünce ortamlarıdır!

Yapboz tahtasına çevrilen eğitim sistemi ortadayken bir de eğitim kurumlarının sanki siyasi bir hesaplaşma aracı olarak görülmesini üzülerek takip etmekteyiz. Temennimiz @SehirUniversite?nde eğitim gören gençlerimiz ve kıymetli eğitimcilerimizin haklarının gözetilmesidir."

https://www.enpolitik.com/haber/317545/temel-karamollaoglundan-sehir-universitesi-hukuksuzluguna-tepki-uzulerek-takip-ediyoruz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*