İdare Mahkemesi'nden Eminönü kararı: Yürütmeyi durdurdu!

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Eminönü'nde kira sözleşmeleri dolan balık ekmek tekneleriyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi.
İdare Mahkemesi'nden Eminönü kararı:  Yürütmeyi durdurdu! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 01.11.2019 14:05:00 - Güncellenme Tarihi: 25.06.2020 13:00:41

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eminönü'nde balık ekmek satan iş yerlerinin boşaltılması için ihtarname göndermişti. Balıkçılar ise konuyu mahkemeye taşıyıp yürütmeyiş durdurma kararı istemişti. Karar İstanbul 4. idare Mahkemesi'nden çıktı. Buna göre balıkçılar bir süre daha Eminönü'nde faaliyet göstermeye devam edecek.

İMAMOĞLU'NDAN BALIK EKMEK AÇIKLAMASI


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise balıkçılarla ilgili, kira sözleşmesinin dolduğunu hatırlatarak, "Dün nasıl bir ihaleyle birisi alıyorsa şimdi de belediyenin iştirakleri, kurumları var. İhale yapılacaksa yine şeffaf olur, endişe etmesinler. Böyle bakıyoruz olaya. Balık ekmek lezzeti kalkar mı? Balık ekmek lezzeti her yerde var. Orada da daha gelişerek daha güzel hale gelir." açıklamasında bulundu.

Konu ile ilgili İBB kaynakları ise, "Tarihi yarımada ile ilgili bütüncül bir proje geliştiriliyor. Eminönü de bu projenin bir parçası. Orada, tarihi yarımadaya çok da yakışmayan görüntüler söz konusu. Şunun bilinmesi gerekir ki, o bölgede 'mevcut kiracılar gidecek yerine başka kiracılar gelecek' şeklinde bir durum söz konusu değil." ifadelerini kullanmıştı.

https://www.enpolitik.com/haber/317227/idare-mahkemesinden-eminonu-karari-yurutmeyi-durdurdu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*