'Şehir Üniversitesi' kararına Ak Partili Yeneroğlu'ndan tepki

Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu, Türkiye'nin ileri gelen üniversitelerinden biri olan Şehir Üniversitesinin tüm varlıklarına Halk Bankası tarafından tedbir koyması büyük tepki gördü.
'Şehir Üniversitesi' kararına Ak Partili Yeneroğlu'ndan tepki | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 15.10.2019 14:01:00 - Güncellenme Tarihi: 06.07.2020 06:12:06

13 Eylül'de Ak Parti'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partiden ayrılışının üzerinden 40 gün geçmeden, kılıçlar çekildi. Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti'den istifaya zorlanması ile başlayan süreç, Davutoğlu'nun kurucuları arasında yer aldığı Bilim ve Sanat Vakfı'nca 2008'de açılan İstanbul Şehir Üniversitesi'nin bankalardaki, tüm varlıklarına Halk Bankası tarafından tedbir konulmasıyla devam etti. 

Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu, Türkiye'nin ileri gelen üniversitelerinden biri olan Şehir Üniversitesinin tüm varlıklarına Halk Bankası tarafından tedbir konması şaşkınlık yaratırken, bir tepki de Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'ndan geldi. 

Yeneroğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada: 

"Ülkemizin uluslararası saygınlığa sahip en değerli eğitim kurumlarından Şehir Üniversitesine yönelik Halkbank'ın tutumu izaha muhtaç olmadan öte mutlaka gözden geçirilmelidir. Özellikle sosyal bilimlerde bu kadar nitelikli eğitim veren bir kurumun zarar görmesi telafi edilemez..." ifadelerini kullandı.

https://www.enpolitik.com/haber/316843/sehir-universitesi-kararina-ak-partili-yeneroglundan-tepki.html

Sizin Yorumunuz:

*
*