Valilikler açıkladı: Şanlıurfa ve Mardin'de 7 sivil şehit oldu

Suriye'nin kuzeyine yönelik düzenlenen 'Barış Pınarı Harekatı'nda Suriye tarafından PKK/YPG'li teröristler tarafından atılan havan ve roketlerin Şanlıurfa'nın Akçakale ve Ceylanpınar ile Mardin'in Nusaybin ilçelerine isabet etmesi sonucu 7 sivil şehit oldu.
Valilikler açıkladı: Şanlıurfa ve Mardin'de 7 sivil şehit oldu | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 11.10.2019 06:42:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 12:57:56

Şanlıurfa Valiliği havan ve roketlerin düşmesi sonucu 9 aylık bir bebek ve Akçakale Vergi Dairesi Başkanlığı'nda çalışan bir kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Valilik yaptığı ikinci açıklamada Ceylanpınar ilçesinde bir kişinin daha yaşamını yitirdiğini bilgisini verdi. Şanlıurfa Valiliği akşam saatlerinde de Mazlum Güneş isimli bir kişinin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı.

DHA'nın haberine göre ise Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Nusaybin ilçemize Suriye sınırından atılan havan topları sonucunda 3 sivil şehidimiz, 24 yaralımız bulunmaktadır" denildi. 

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamalar şöyle:

"09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. 
Şehit olan vatandaşlarımıza Allah?tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

"09.10.2019 tarihinde başlayan ve başarılı bir şekilde devam eden ?BARIŞ PINARI? harekatı sırasında 10.10.2019 tarihinde PKK-PYD terör örgütü mensuplarınca, ilimiz Ceylanpınar ilçesine atılan mühimmatın patlaması sonucu, sokakta oynadığı sırada göğsüne isabet eden şarapnelle yaralanan ve Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Elif TERİM (11) adlı evladımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
Şehit çocuğumuza Cenab-ı Allah?tan rahmet, ailesi, yakınları ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

"PKK-PYD terör örgütü mensuplarınca, ilimiz Ceylanpınar ilçesine atılan mühimmatın patlaması sonucu yaralanan ve Ceylanpınar Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Mazlum GÜNEŞ (11) adlı evladımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur."

https://www.enpolitik.com/haber/316728/valilikler-acikladi-sanliurfa-ve-mardinde-7-sivil-sehit-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*