Teröristleri bir anda kör etti! Barış Pınarı' na damga vuran silah

ASELSAN tarafından geliştirilen Koral, Barış Pınarı Harekatı'nda önemli rol oynadı. Operasyon saatinde bölgede tüm iletişim sistemlerini durdurdu.
Teröristleri bir anda kör etti! Barış Pınarı' na damga vuran silah  | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 10.10.2019 12:47:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 21:04:13

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı harekatı tüm hızıyla sürüyor. Operasyon saat 16:00'da başladı. Bölgede tüm iletişim sistemleri durdu. Terör örgütünün bölgede yaptığı tuzaklamalara yönelik Koral'ın devreye sokulduğu belirtiliyor.

 Koral, askeri araçlara entegre edilen ve geniş frekans bandında görev yapabilen bir radar sistemi. Milli ve yerli sistem olan Koral, radarları kör etmek, iletişimi kesmek ve diğer bilgisayarlı sistemleri işlevinden uzaklaştırmak için geliştirildi. Koral, bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruz aracından oluşuyor.

Elektronik destek aracı, hedefi çok sıkı bir şekilde takip edip hangi bantta yayın yaptığını bulduktan sonra o banttaki elektronik taarruz aracına gereken bilgileri aktarılıyor. Ve hedef, elektronik taarruz aracı tarafından hedef işlevini yapamayacak hale getirilir.  Yerli hava savunma sistemi Koral, Suriye sınır hattına sevk edilerek aktif hale getirilmişti. Sistemin menzili yaklaşık 200 kilometre.kaynak: son dakika

https://www.enpolitik.com/haber/316704/teroristleri-bir-anda-kor-etti-baris-pinari-na-damga-vuran-silah.html

Sizin Yorumunuz:

*
*