Trump'ın ne söylediğini anlayan yok: Önce tehdit sonra övgü

"Türkiye Kürtleri yok ederse ekonomisini mahvederim diyen" ABD Başkanı Trump, aynı açıklamasında "Türkiye olmasaydı mülteciler dünyaya yayılırdı" ifadesini kullandı
Trump'ın ne söylediğini anlayan yok: Önce tehdit sonra övgü | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 10.10.2019 07:32:00 - Güncellenme Tarihi: 28.07.2020 21:29:31

"Türkiye Kürtleri yok ederse ekonomisini mahvederim diyen" ABD Başkanı Trump, aynı açıklamasında "Türkiye olmasaydı mülteciler dünyaya yayılırdı" ifadesini kullandı.

Diğer yandan Trump, ilginç bir açıklama daha yaparak "Kürtler ABD'ye İkinci Dünya Savaşı'nda ya da Normandiya çıkarmasında yardım etmediler" dedi.

Sosyal medya ise Trump'ın tavır konusundaki absürtlüklerini ve tutarsızlıklarını eleştirerek 'Dünya dengeleri ne yazık ki böyle bir kişinin iki dudağı arasında savruluyor' yorumunu yaptı. 

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Fırat doğusuna yönelik askeri operasyonuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Trump, Türkiye?nin Suriye?de gerçekleştirdiği operasyonu Amerikan yönetiminin onaylamadığını ve bunun ?kötü bir fikir? olduğunu Türkiye?ye açık şekilde söylediğini bildirdi.

"Erdoğan, Suriyelilerin ülkelerine dönmesini istediğini söylüyor" diyen Trump, "PKK, Türkiye'nin düşmanı. Uzun yıllardır mücadele ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Suriye'deki Kürt nüfusunu ortadan kaldırabileceği ihtimali konusunda endişelenip endişelenmediği yönündeki soruya Trump, "Bu olursa (Türkiye'nin) ekonomisi mahvederim" dedi. Trump, "Bunu Rahip Brunson olayında yaptım" diye konuştu.

ABD Başkanı, "Türkiye olmasaydı milyonlarca Suriyeli dünyaya yayılacaktı" diyerek "Türkler, aynı bizim gibi IŞİD'lilerin serbest kalmasını istemiyor. Erdoğan'ın rasyonel davranacağını umuyorum" yorumunu yaptı.

Eski Başkan Obama'yı hedef alan Trump "Başkan Obama'nın PKK ile anlaşma yapması büyük bir hataydı" ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Trump, "Kürtler ABD'ye İkinci Dünya Savaşı'nda ya da Normandiya çıkarmasında yardım etmediler" dedi.


https://www.enpolitik.com/haber/316701/trumpin-ne-soyledigini-anlayan-yok-once-tehdit-sonra-ovgu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*